Kabát v Brně uprostřed fanoušků a pod pódiem Rumcajsovy klobouky

Kabát, Pepa Vojtek/foto: Petr Dio

V říjnu jsme zavítali na probíhající turné kapely Kabát, Turné 2020/22, do Winning Group areny v Brně. Koncert nabídl kromě dobré muziky také pár veselých momentů.

Hala změnila název, místo samotné zůstalo stejné

Turné bylo odloženo z důvodu omezení akcí při covidové situaci, a proto se v roce 2020 neuskutečnilo. Fanoušci se dočkali až letos na podzim. Lístky koupené před dvěma roky samozřejmě platily, i když se za tu dobu změnil název brněnské DRFG arény na dnešní Winning Group (spousta lidí ji má z těch devadesátek, o kterých Kabáti v novém singlu zpívají, beztak v paměti prostě jako Rondo). Místo jako takové naštěstí zůstalo stejné a nezpůsobilo fanouškům se starými lístky problémy s přesunem do jiné haly.

Kabát vzpomínal na devadesátky i hledal „houby magický“

Jak je již téměř tradicí na koncertech Kabátů, pódium bylo postaveno téměř uprostřed plochy. Hala byla téměř vyprodaná a fanoušci se pochopitelně tlačili právě hlavně uprostřed kolem pódia. Kabát právě vydal své další album s názvem El Presidento, a tak se na setlist koncertu dostalo i několik písniček z této placky, například titulní El Presidento, Kazačok nebo Za ztracený námořníky. Došlo i na singl o době nedávno minulé Rumcajs miloval Manku. V souladu s tím se někteří příznivci kapely pod pódiem vyzbrojili převlekem, nebo aspoň kloboukem v podobě toho Rumcajsova. Samozřejmě zazněly i osvědčené songy jako Houby magický, Dole v dole nebo Malá dáma. Diváci si dlouho očekávaný koncert užívali a snad se i nové písničky dle jejich reakcí trefily do jejich vkusu.
Text a foto: Petr Dio