Severská královna Tarja Turunen míří do dvou českých měst

Tarja Turunen/foto: Honza Švanda
V našich končinách oblíbená pěvkyně Tarja Turunen míří po několika odkladech turné do Brna a Pardubic. Tématem jejích koncertů bude aktuální deska In The Raw.

Dvakrát u nás

Už v pátek 28. října představí Tarja své zatím poslední, osmé vydané album z roku 2019 In the Raw v brněnském Sono Centru. Pro svou další českou zastávku si vybrala město Pardubice a jejich kulturní centrum Ideon. Tam finská zpěvačka zamíří hned den po brněnském koncertu, a to 29. října.

Nejsyrovější album Tarji

Na albu Tarja spolupracovala s takovými jmény jako zpěvák Soilwork Björn „Speed“ Strid, Tommy Karevik z Kamelot či Cristina Scabbia z Lacuna Coil. Tarja ho navíc napsala ve svém těžkém období a posunula na něm své hranice. Stalo se tak jejím nejsyrovějším a nejtvrdším albem, které zatím měla možnost nahrát.

Speciální hosté

Pro turné si Tarja také zvolila dva speciální hosty, kteří ji na pódiu doprovodí. Prvním jménem jsou norští rockoví Abakas. Trio se nechalo inspirovat tvorbou The Beatles, Black Sabbath a Blue Öyster Cult. Druhým hostem budou rodáci z Anglie, kapela Serpentyne, která kombinuje rock, metal, folkové prvky a keltskou hudbu.

Vstupenky ještě jsou

Vstupenky na oba koncerty jsou stále v prodeji na stránkách Masters of Rock nebo v sítích Ticketportal, Ticketmaster či Ticketstream.

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda