Kabát ve Zlíně: proti listopadovému počasí kapela bojovala pekelným horkem v hale

Kabát/foto: Ota Hofr
I zlínské publikum se dočkalo „kabátího“ koncertu – tito „banditi di Praga“ přijeli v den výročí sametové revoluce do našeho krajského města. Kabát zde udělal zastávku v rámci své šňůry s prostým názvem Turné MMXXII, která je mezi českými kapelami netypická svým umístěním pódia přímo v davu.

Největší radost z čekajících fanoušků měli v místní restauraci

Již dvě hodiny před začátkem koncertu se prostranství kolem Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně zaplnilo nedočkavými fanoušky, kterým nevadilo ani sychravé počasí a občasné mrholení. Z pulzujících davů v černém měli určitě největší radost v místní restauraci, kde se pípy nezastavily a pivo teklo proudem. Když se konečně otevřely brány a pohltily fanoušky ve svých útrobách, zavládla atmosféra plná očekávání. A není divu, vždyť na turné svých oblíbených Kabátů si fans museli počkat skoro dva roky.

Staré osvědčené fláky i písně z nového alba El Presidento

A čekání se vyplatilo. Přesně ve 20 hodin vtrhnul uragán Vojtek na jeviště a okamžitě spustil palbu starých osvědčených fláků. Publikum se okamžitě připojilo a zimní stadion měl co dělat, aby se led nerozpustil. Zvláště u songu Go Satane go bylo pekelné horko, nejen díky ohňovým efektům. Známé písně jako Bára, Corrida či Banditi di Praga střídaly novinky z alba El Presidento, které spatřilo světlo světa 5. října tohoto roku.

Kapela spravedlivě věnovala pozornost každé ze čtyř stran pódia

Přestože bylo pódium umístěno netypicky ve dvou třetinách haly, nepřišel nikdo zkrátka. Celá kapela včetně bubeníka, jehož silo se také otáčelo, věnovala svou pozornost spravedlivě každé ze čtyř stran pódia. Nedivili bychom se, kdyby Pepa Vojtek za koncert uběhl půlmaraton. Škoda jen, že se snaha vyhecovat i sedící publikum k aktivitě trochu minula účinkem, když to obecenstvo po pátém okruhu mexické vlny vzdalo.

Díky

Před koncem koncertu se odebrala kapela do zákulisí, aby si užila následného masivního vyvolávání, a darovala pak fanouškům poslední tři písničky. Těsně před 22 hodinou produkci zakončila songem Moderní děvče. Díky všem zúčastněným, a díky i za to, že se tohle turné po dlouhých covidových odkladech konečně mohlo konat.

Text: Martina Hofrová, foto: Ota Hofr

Author