Kapela Debustrol přesunula koncerty na podzim

Martin Kolinss, Debustrol/foto: Petr Šváb

Česká thrashmetalová legenda Debustrol si na začátek roku naplánovala turné, které pojmenovala Vraždící propaganda 2023. Nikdo z muzikantů však netušil, že slušně rozjetou šňůru koncertů zastaví zranění jednoho z nich.

Setlist nabitý celou řadou kultovních skladeb

Turné, které odstartovalo 13. ledna v havlíčkobrodském klubu Oko, čítalo celkem 14 štací, a ty odehrané přilákaly početný dav metalových bojovníků. V setlistu nechyběly kultovní songy jako Umučená, Přerushit, Krvavá práce, Svět co zatočí s tebou, Údolí Hádu nebo Masoterian. Při poslední jmenované nebyli fanoušci nikdy ochuzeni o pořádně nabroušenou motorovou pilu „zpívající“ přímo do mikrofonu. Pevné místo v seznamu skladeb měly i novější vypalovačky Nasrat vám všem, Zakuklenci nebo Všichni chcípnou.

Široká škála předkapel, a došlo i na křest nového alba

Na každém koncertě doprovázely Debustrol předkapely. V Pardubicích to byla dívčí čtveřice The Agony, která si zde zahrála v téměř domácím prostředí. V ostravském Barráku pro změnu dostali fanoušky pořádně do varu thrash/deathmetaloví řezníci Antigod, kterým pánové z Debustrolu pokřtili jejich nové album Messtery. Brněnská Melodka byla svědkem vystoupení kapely Hejtman, kde drdil kytaru Kuba Önslaughter, hrající též v kapele Debustrol.

Turné přerušeno kvůli zranění

15. února však fanoušky zaskočila informace sdílená kapelou na sociálních sítích, že z důvodu zranění bubeníka Herr Milera musí být zbytek koncertů Vraždící propaganda tour přeložen na podzim. Jaká smůla! Připojujeme se k fanoušků s přáním brzkého uzdravení. A na ukrácení dlouhého čekání vám přinášíme fotogalerii z brněnského koncertu.

Text: Mates Šimek, foto: Petr Šváb