Hudební festival Hrady CZ putuje po Moravě na Hradec nad Moravicí s kapelami Kabát, Kryštof a Mirai

Kabát/foto: Honza Švanda

Osmnáctý ročník hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ po Točníku, Kunětické hoře, Švihově,  Rožmberku nad Vltavou a Veveří dále putuje po moravských památkách. V pátek a sobotu 18. a 19. srpna se představí na Hradci nad Moravicí v Moravskoslezském kraji, další v pátek a sobotu na Bouzově a svoji letošní pouť uzavře 1. a 2. září opět v Čechách, a to na Bezdězu. Páteční program na Hradci nad Moravicí nabídne koncert kapely Kryštof, Anny K. či vystoupení Tomáše Kluse nebo kapely Gaia Mesiah. V sobotu se mohou návštěvníci hradní tour těšit na rockový nářez Kabátu, popové hvězdy Mirai či slovenských No Name. Vystoupí zde také legendární Wanastowi Vjecy s frontmanem Robertem Kodymem. V ceně sobotního lístku na festival je vstup na hrad zdarma.

V pátek se areál na loukách vedle hotelu Belária otevře v půl čtvrté odpoledne a program zahájí Majk Spirit a Sofian Medjmedj. V půl osmé večer vypukne oblíbené tradiční vyhlášení nejlepších karnevalových masek. Každý, kdo přijde v masce, dostane dárek, nejlepší maska vyhraje mobilní telefon. Na každém hradě organizátoři vyberou nejpovedenější masky, které postoupí do velkého finále, hlavní cenou pro absolutního vítěze budou volné vstupenky na další ročník festivalu. Po osmé hodině bude hudební program pokračovat vystoupením kapely Gaya Mesiah, na ni pak naváže Anna K. V sobotu se areál otevře v půl jedenácté dopoledne a louky vedle Belárie rozezní Dymytry, Michal Hrůza či Skyline. Sobotní program dále nabídne koncerty kapel Kurtizány z 25. Avenue, Cocotte Minute nebo talentované zpěvačky Pam Rabbit. Festival Hrady CZ i letos spolupracuje s Národním památkovým ústavem a svým návštěvníkům nabízí v sobotu vstup zdarma na prohlídkové okruhy hradu Hradec nad Moravicí. „Jsme šťastni, že se do těsné blízkosti fotogenické a romantické památky Hradce nad Moravicí vracíme se dvěma velkými pódii a s nejnadupanějším programem v historii festivalu Hrady CZ, kterému vévodí stálice naší hudební scény, kapely Kabát, Kryštof a Mirai,“ shodují se organizátoři festivalu Michal Šesták a Viktor Souček.

Ve festivalovém areálu festivalu na Hradci nad Moravicí bude možné také relaxovat sportem na basketovém hřišti, umělecky zaměření návštěvníci se mohou zapojit do fotosoutěže o hodnotné ceny, kterou vyhrají na základě veřejného hlasování autoři čtyř nejlepších fotek festivalu. Fotografie lze pomocí QR kódu ve festivalové brožuře vkládat přímo z místa konání. Organizátoři festivalu razí politiku ohleduplnosti k životnímu prostředí, a tak i letos bude v areálu zavedeno pasivní třídění odpadů, zálohované vratné kelímky na pivo, a v každém areálu návštěvníci najdou místa s označenými nádobami na tříděný odpad. Ve spolupráci s Českými drahami letos organizátoři domluvili vypravení speciálního nočního vlakového spoje z Hradce nad Moravicí do Opavy, který bude v pátek i v sobotu odjíždět vždy hodinu po konci programu, jízdné bude pro návštěvníky festivalu zdarma. Více informací na https://www.hradycz.cz/prakticke/doprava/.

Festival Hrady CZ letos posouvá laťku v komfortu ubytování. Návštěvníci festivalu na Hradci nad Moravicí mohou za úplatu opět využít tzv. VIP kemp PLUS v „hotelové“ kvalitě v ceně s postaveným stanem, karimatkami a spacáky připravenými na okamžité přespání, nově lze však nocovat i ve dvouložnicových stanech pro čtyři osoby. Vstupenky VIP kemp PLUS – Family jsou tak vhodné pro rodiny se dvěma dětmi či čtyřčlenné party kamarádů a jsou i cenově zvýhodněné. Samozřejmostí zůstávají placené VIP kempy se sprchami a splachovacími toaletami, festival nabídne i úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma. Chybět nebudou wi-fi zóny v areálu festivalu.

Festival Hrady CZ se letos po Točníku, Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku a Veveří uskuteční ještě v Hradci nad Moravicí v Moravskoslezském kraji (18. – 19. 8.), na Bouzově v Olomouckém kraji (25. – 26. 8.) a na Bezdězu v Libereckém kraji(1. – 2. 9.).

Lístky na festival Hrady CZ lze zakoupit v síti Ticketstream na www.hradycz.cz/vstupenky.

Lístek na pátek lze do dne před akcí zakoupit za zvýhodněnou cenu 1 000 Kč, na sobotu za 1 100 Kč, permanentku na oba dny pak za 1 750 Kč. Na místě bude vstupné stát 1 100 Kč na pátek, 1 200 Kč na sobotu a permanentka 1 900 Kč. Připravené jsou slevy pro děti, ZTP/P a seniory. Dvoudenní ubytování ve VIP Hradních kempech na dva dny lze aktuálně pořídit za 750 Kč na osobu, ve VIP kempech PLUS za 1 450 Kč, na místě pak za 800 Kč a 1 500 Kč. Lístky a ubytování lze také zakoupit společně v balíčku permanentka + VIP kemp za 2 400 Kč nebo permanentka + VIP kemp PLUS za 3 100 Kč, na místě pak za 2 600 Kč s VIP kempem a 3 300 Kč s VIP kempem PLUS. Více na www.hradycz.cz

 

INTERPRETI NA FESTIVALU HRADY CZ NA HRADCI NAD MORAVICÍ: Sofian Medjmedj, Michal Hrůza, Majk Spirit, Gaia Mesiah, Kryštof, Anna K., Pam Rabbit, Tomáš Klus, Kurtizány z 25. Avenue, No Name, Cocotte Minute, Skyline, Dymytry, Wanastowi Vjecy, Mirai, Kabát

 

DALŠÍ TERMÍNY A MÍSTA:

  1. – 26. 8. Bouzov
  2. – 2. 9. Bezděz

Hradec nad Moravicí 18. – 19. 8.

Pátek

15:30 hod. – otevřen vstup do areálu

O2 Stage

16:00 – 16:45 hod.   Sofian Medjmedj

18:15 – 19:15 hod.   Majk Spirit

20:15 – 21:15 hod.   Gaia Mesiah

23:15 – 00:30 hod.   Anna K.

 

Kooperativa Zelená stage

17:00 – 18:00 hod.   Michal Hrůza

19:30 – 20:00 hod.   vyhlášení nejhezčích karnevalových masek

21:30 – 23:00 hod.   Kryštof

 

Sobota

10:30 hod. – otevřen vstup do areálu

Kooperativa Zelená stage

11:00 – 11:45 hod.   Pam Rabbit

13:15 – 14:15 hod.   Kurtizány z 25. avenue

15:45 – 16:45 hod.   Cocotte Minute

18:15 – 19:15 hod.   Dymytry

20:45 – 21:45 hod.   Mirai

 

O2 Stage

12:00 – 13:00 hod.   Tomáš Klus

14:30 – 15:30 hod.   No Name

17:00 – 18:00 hod.   Skyline

19:30 – 20:30 hod.   Wanastowi Vjecy

22:00 – 23:20 hod.   Kabát

Text: TZ poskytnuta Hrady CZ, foto: Honza Švanda

Author