Deathmetalová legenda Pestilence přijede na jaře do Čech

Pestilence, Basinfirefest/foto: Magda Šotolová

O tom, že extrémní metal má ve východních Čechách početnou základnu fanoušků, se ví už dlouho a její členové mají tentokrát další důvod k radosti – do Jaroměře totiž v dubnu přijedou nizozemští zabijáci Pestilence.

Kapela si prošla dvěma rozpady, sestava Pestilence výrazně omládla

Pestilence se dali dohromady v roce 1986 v nizozemském městě Enschede. Jejich raná tvorba se nesla v duchu thrash metalu, ze kterého postupně přecházeli do vod progresivního death metalu. Už trojice prvních alb Malleus Maleficarum, Consuming Impulse a především Testimony of the Ancients je zařadila mezi nejvlivnější představitele death metalu. Kapela přežila i dva rozpady, kdy mezi roky 1994-2008 a 2014–2016 nebyla vůbec aktivní. Současnou sestavu tvoří kytarista, frontman a zakládající člen Patrick Mameli s trojicí o generaci mladších hudebníků. Nejnovější akvizicí je pak baskytarista Roel Käller, který do kapely přišel letos. Pestilence jsme letos mohli vidět v roli jednoho z hlavních tahounů Basinfirefestu, kde přehráli i nějaký ten nový materiál z předloňské desky Exitivm. V Nároďáku se tedy bude na co těšit!

Belgičtí Carnation přijedou zvěstovat to nejstrašnější zlo

Od jejich belgických sousedů se k nám chystají jejich ryze deathmetaloví kolegové Carnation, od jejichž vzniku letos uběhla první dekáda. Jejich tvorba je plná toho nejčernějšího zla, mizérie, nenávisti a tortury pod taktovkou experimentálního a jako břitva ostrého death metalu. Před nedávnem pustila kapela do světa své třetí album Cursed Mortality a jejich vystoupení nás tím nejlepším způsobem připraví na set jejich o generaci starších spolubojovníků. Zajímavostí též je, že krom postu bubeníka působí kapela v původní sestavě.

Večer odstartují old school death metalisté Bodyfarm

Tím, kdo zahájí tento večer, však budou další Holanďané Bodyfarm. Čtveřice kolem kytaristy a zakládajícího člena Brama Hilhorsta je věrná oldschoolovému death metalu z konce 80. let, jehož vlivy jsou v kapelní tvorbě slyšet na první dobrou. Do Jaroměře přijedou vyzbrojeni novou tvorbou z letošní již páté desky Ultimate Abomination a těší se na setkání s fanoušky, se kterými rozjedou pořádný moshpit.

Vstupenky jsou již k dispozici

V neděli 7. dubna nás tedy v Nároďáku čeká řádný deathmetalový trojboj, který bude součástí turné Black Death Over Europe 2024Vstupenky můžete již nyní zakoupit v síti Ticketmaster a také na stránkách pořadatelů Obscure PromotionJaro letošního roku se nám už hustě zaplňuje nabitými koncerty, a pokud patříte mezi deathmetalové nadšence, tak byste zde rozhodně neměli chybět.

Text: Mates Šimek, foto: Magda Šotolová, video: YouTube.com