Plexis oslaví 40 společných let a zavzpomínají na Petra Hoška

Plexis/foto poskytnuto ag. SMART Communication s.r.o.

V lednu 2024 to bude rok, co do punkového nebe odešel Petr Hošek alias Mucho. Rok 2024 je také ve znamení výročí čtyřiceti let Plexis a v únoru 2024 by Petr Hošek oslavil 57 let. A právě ve čtvrtek 8. února 2024, v den Petrových narozenin, se již zmíněný koncert bude odehrávat v Lucerna Music Baru.

Mejdan a vzpomínky

Celý koncept a dramaturgie bude hlavně o mejdanu a vzpomínkách na Petra Hoška a Plexis. Za myšlenkou uskutečnit vzpomínkový koncert stojí Dušan Lébl, Martin Švec, Petr Koza a Matyáš Rejthar. Přidala se též dlouholetá kamarádka Petra Hoška Markéta Kordová a maminka Petra Hoška Heda Hošková vše odsouhlasila.

Tématem koncertu bude „Dia de los muertos“, oslava mexického svátku mrtvých. Proč právě tak? Protože Petr miloval Mexiko a vše, co je s ním spojené, ale hlavně je tento svátek radostná oslava a vzpomínka na zemřelé. Oslava živých, že se znovu setkají šťastně a radostně s mrtvými, které měli rádi.

Koncert odehrají Dušan Lébl (kytara), Martin Švec (bicí) a Eda Frohlich (basa), tedy sestava, která s Petrem hrála nejdéle. Z pozvaných hostů, kteří jsou úzce spjati s kapelou Plexis, svoji účast přislíbili: Petr „Hraboš“ Hrabalík, Jarda Stuchlý, Honza Haubert, Honza „Skleník“ Sklenář, Zdeněk Růžička, Jaromír „Jerry“ Machek, Zdeněk „Zdenál“ Petr, David Koller, Jitka Asterová, Filip Kolací, Johny Jukl, Míra Imrich, Kryštof Michal, Petr Rudee Adamík. Všichni hosté odzpívají nebo odehrají minimálně jednu písničku od Plexis.

Ojedinělý večer

Koncert je svou koncepcí určen pro všechny hudební fanoušky a ponese se v přirozeném duchu tak, jak by na to šel Petr, protože Petr byl nejen punkáč, ale také DJ a měl smysl pro humor. Vzhledem k tomu, že celá tahle akce bude ojedinělá a nebude se opakovat, bude celý koncert zaznamenávat vícero kamer. V rámci koncertu bude využito i hodně archivních materiálů propojených s light/video show. Režisérem a dramaturgem koncertu je Matyáš Rejthar. Režisérem záznamu koncertu je Michal Baumbruck a pořadatelem koncertu jsou filmový producent Petr Koza a Matyáš Rejthar.

„Bude se vzpomínat na Plexis a hlavně na Petra Hoška, který byl hlavním článkem celé kapely a bez něhož by Plexis neexistovali. V tento ojedinělý večer můžeme Plexis oživit. Uděláme to radostně a zavzpomínáme s pomocí přátel,“ dodává Matyáš Rejthar.

Koncert se koná ve čtvrtek 8. února od 20 hod. v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky seženete na goout.net, z poloviny jsou již vyprodány.

Text TZ a foto poskytnuty ag. SMART Communication s.r.o.

Author