Do SaSaZu zavítali Avatar se svým metalovým cirkusem

Avatar, Johannes Eckerström/foto: Petr Hanč

A cirkus bude! Vlastně byl… a pořádal ho Pragokoncert Bohemia. Ve středu 13. března se do Prahy vrátili švédští Avatar. Naposledy jsme je v Praze viděli v roce 2022 jako předkapelu Sabaton v O2 areně. Tentokrát svůj metalový cirkus předvedli v roli headlinera v klubu SaSaZu a jako předskokana si přivezli Æther Realm ze Severní Karolíny.

Večer zahájili Æther Realm

Vstup klubu se pro fanoušky otevřel v půl sedmé a v tu chvíli se už před vchodem přes parkoviště vinula pěkná fronta. Klub se pěkně plnil a v půl osmé se na pódium objevili Æther Realm. Kapela hrající melodický death metal je na hudební scéně od roku 2010 a má za sebou tři studiová alba. Její pětačtyřicetiminutový setlist obsahoval průřez tvorbou a utekl stejně rychle jako zahrané kytarové riffy. Tahle banda okolo baskytaristy a zpěváka Vincenta Jonese rozpálila a zároveň připravila fanoušky na metalový cirkus v podání Avatar.

Avatar bavili diváky pestrou show

Ti svoji show začali čtvrt hodiny před devátou. Odpálili ji peckou Dance Devil Dance a pokračovali songy The Eagle Has Landed, Valley of Disease a Chimp Mosh Pit. Během skladby Puppet Show se zpěvák Johannes Eckerström přemístil na balkón k fanouškům, kde z nafukovacího balónku vytvořil pejska, věnoval ho jedné malé fanynce, a poté zahrál na trombon. Dále show pokračovala skladbami When the Snow Lies Red, Do You Feel in Control?, Black Waltz, Tower (odehranou Johannesem na piano) a mnoha dalšími. Jako přídavek si fanoušci užili The Dirt I’m Buried In, Smells Like a Freakshow a na úplný závěr zazněla Hail the Apocalypse. Večírek si fanoušci užívali tancem i ve víru moshpitu.

Text a foto: Petr Hanč