Avatar: tři nová live videa, film a slavný host při natáčení desky

Avatar, Johannes Eckerström

Kapela Avatar nás v nedávné době překvapila čtyřicetiminutovým filmem o svém království a hned třemi novými live videoklipy. Ve studiu pro nás však připravují ještě něco mnohem většího a se vskutku hvězdným hostem.

Dokumentární film: Zemřel král, nebo ne?

Kolem skupiny Avatar se v poslední době děly velké věci. Nikomu asi neušlo, že projekt či příběh Krále a Avatar Country je u konce, a přichází nová etapa. Vrcholem zakončení celé Avatar Country byl dokument Legend of Avatar Country: A Metal Odyssey. Čtyřicetiminutový příběh rozdělený do osmi kapitol vypráví o tom, jak vznikla legenda o Králi, jak se Král vypořádal s nepřítelem, jak nepřátelé napadli a dobyli království, a o následné smrti krále, která je ovšem ve filmu pojata poněkud záhadně. Všechno vám tady prozrazovat nebudeme – pokud se na celý dokument budete chtít podívat, je volně ke zhlédnutí na YouTube. Zajímavostí je, že celé natáčení dokumentu bylo financováno z peněz, kterými kapele přispěli její fanoušci.

Corey Taylor spolupracoval na desce Avatar

Posledních pár měsíců kluci z Avataru poctivě makali ve studiu a před pár týdny dokončili finální nahrávky na nové album, kterého bychom se snad mohli dočkat ještě letos. Mnoho fanoušků je ve velkém očekávání, s čím se kapela vytasí a jak bude nové album znít. Z videodeníků, které kapela průběžně nahrávala na svůj web, však už odkryli jednoho hosta, s kterým na albu spolupracovali – zpěváka kapely Slipknot Coreyho Taylora. Takže už jen z této informace můžeme usuzovat, že to bude pěkná tvrďárna.

Avatar na Alcatrazu: tři videa z prvního headline festivalu

Nové album je však zatím ve fázi mixování, a tak nás Avatar potěšili aspoň novými videoklipy, které jsou záznamem z jejich vystoupení na belgickém festivalu Alcatraz. Tam Avatar poprvé vystupovali jako headlineři celého festivalu. Jedná se o tři skladby: The King Welcomes You to Avatar Country, Get In Line a For the Swarm. Kdo zná vystoupení těchto švédských bláznů, toho jistě nepřekvapí řádění zpěváka Johannese, vymazlená sóla kytaristy Tima nebo hecování fanoušků na začátku skladby Get In Line bubeníkem Johnem.

Text: Ema Moravcová, foto: Honza Švanda, video: youtube.com