Amaranthe točí desku a ve „svatebním“ klipu šíří atmosféru plnou lásky

Amaranthe, Elize Ryd

I v těchto komplikovaných dnech bychom se měli umět radovat z maličkostí. Jednou takovou nám přinesli Amaranthe a jejich nový romantický videoklip. Zdokumentovali v něm loňskou zásadní životní událost kytaristy Olofa Mörcka.

Švédsko-dánská modern metalová perla

Amaranthe to vždy rozjíždí v metalových melodiích plných chytlavých refrénů a tanečních prvků. Vévodí jim zpěvačka a tanečnice Elize Ryd společně se zpěváky Henrikem Englundem Willhelmssonem a Nilsem Molinem. Svůj modern metalový sound šíří světem od roku 2008, kdy vznikli ve švédském městě Göteborgu. Od té doby šla jejich kariéra raketově vzhůru a po světě si díky tomu získala slušnou fanouškovskou základnu. Mezi jejich největší hity patří Hunger, The Nexus nebo Drop Dead Cynical.

Nekonečné podoby Amaranthe

Nyní se však skupina vrátila trochu v čase a vrhla se do mnohem klidnějších hudebních vod. Skladba Endlessly, která pochází ze čtvrté desky Maximalism vydané v roce 2016, se nikdy dřív neobjevila v klipové verzi. Tentokrát se ji Amaranthe rozhodli po letech vydat, neboť nám přináší pohled do zákulisí z trochu jiného úhlu. Loňský červenec znamenal pro kytaristu Olofa Mörcka a jeho snoubenku Catalinu Popa, flétnistku z kapely Haggard, zásadní životní rozhodnutí. Jejich „transylvánská“ svatba se odehrála v rumunském hotelovém resortu nedaleko města Kluž, odkud Catalina pochází. A právě zážitky z této krásné události, které se samozřejmě zúčastnili i ostatní členové kapely, nechali Amaranthe poskládat do romantického rekapitulujícího videa.

 

Amaranthe v prosinci také u nás. S novou deskou?

Pokud byste rádi zhlédli Amaranthe i živě, máte možnost je vidět po boku Beyond the Black. Nedávno oznámili společné turné, které začne na podzim a čítá přibližně třicet zastávek po celé Evropě. Mezi prosincovými termíny se objevila i zastávka u nás. Společná show proběhne 5. prosince ve zlínském Masters Of Rock Café. Vstupenky jsou k mání prostřednictvím stránek Masters Of Rock. A ještě než mnoho států uzavřelo své hranice, stihli se Amaranthe vydat ze Švédska do Dánska do studia natáčet nové album. Můžeme se tedy těšit na to, že nám kapela možná v prosinci již představí svou novou tvorbu live.

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda, video: youtube.com