MR. BIG – The Big Finish Tour zamíří o prázdninách do Prahy

MR. Big/foto: poskytnuto s TZ agenturou Obscure Promotion
MR. BIG se vydávají na svou poslední tour. Členové kapely se rozhodli, že je čas svou kapitolu uzavřít poté, co jejich původní bubeník a spoluzakladatel kapely Pat Torpey prohrál v roce 2018 boj s Parkinsonovou chorobou. Tour s příznačným názvem The Big Finish se zastaví v srpnu i v Praze.
MR. BIG jsou virtuózní „popmetaloví“ písničkáři. Zárodky pro vznik skupiny byly zasety, když v roce 1988 opustil sólovou kapelu Davida Lee Rotha výjimečný baskytarista Billy Sheehan,  často nazývaný „baskytarový Eddie Van Halen„. Krátce nato začal dávat dohromady novou sestavu složenou z bývalého kytaristy Racer X Paula Gilberta, bubeníka Pata Torpeyho a zpěváka Erica Martina, který v polovině 80. let vydal pár obskurních sólových desek. V roce 1989 už nově vzniklý kvartet uzavřel nahrávací smlouvu s Atlantic Records a ještě téhož roku vydal debut s eponymním názvem. Přestože album zaznamenalo vřelé přijetí mezi hudebníky, nepodařilo se mu proniknout k mainstreamovému rockovému publiku v Americe; za oceánem v Japonsku však MR. BIG zaznamenali okamžitý úspěch.

Druhé album Lean Into It z roku 1991 obsahovalo melodickou psychedelicko-rockovou skladbu Green Tinted Sixties Mind a dvojici balad, které se staly významnými singly: hitem číslo jedna byla skladba To Be with You a v Top 20 se umístila Just Take My Heart. Kvarteto si na tomto albu značně rozšířilo své hudební obzory. A nyní se s těmito devadesátkovými hity, které si každý rád poslechne nejen v rádiu, zastaví 7. srpna i v pražském klubu Roxy.
Předprodej vstupenek je na webu pořadatele Obscure.cz, dále v sítích GoOut a Ticketmaster.

Text a foto: TZ agentury Obscure promotion, video: YouTube.com

Author