Porta Inferi připomíná novou písní a klipem leteckou katastrofu nad Lockerbie

Kapela Porta Inferi vypustila do éteru druhou novinku z chystaného alba – videoklip s názvem Flight 103. Námětem písně je skutečná událost – teroristický útok na palubě letadla, při kterém zahynulo mnoho lidí.

 

21. prosince 1988

Ke zmíněné tragické události došlo 21. prosince 1988. V letadle Boeing 747 společnosti Pan American World Airways při letu 103 vybuchla bomba, která zabila všech 243 pasažérů a 16 členů posádky. Událost je známá jako atentát nad Lockerbie. Do teroristických útoků 11. září 2001 byla považována za nejhorší teroristický útok na občany USA kvůli celkovému počtu 189 obětí z tohoto státu. Pár lidí mělo štěstí, že linkou PA103 letět měli, ale nakonec tomu bylo jinak. Letadlo nestihli např. bývalý člen Sex Pistols Johnny Rotten s manželkou Norou či americká kapela The Four Tops.

Porta Inferi téměř v nové dimenzi

Porta Inferi ukazuje, že se do toho umí pořádně opřít. Power metal v jejich podání se dostává do nové dimenze. Sama kapela novou tvorbu žánrově prohlašuje za powercore. Dávno přerostli hranice domovského Nového Jičína. Nová píseň a klip přinejmenším mírně působí, jako kdyby se u nás objevila nějaká zahraniční partička.

O téhle bandě ještě uslyšíme! Názor, že jde o povedené dílko, nebude určitě jediný.

Text: Sylva Kaplanová

Foto: Petr Chán

 

Napsat komentář