Dymytry v Ostravě: I přes chlad v hale rozehřáli fanoušky

Těsně před vánočními svátky proběhl druhý „monstr“ koncert kapely Dymytry s názvem Monstrum, tentokrát v Ostravě.

Monstrum i v Ostravě

Dymytry si nedají pokoj a pokouší svůj osud podruhé. Tentokrát uspořádali obří koncert s podtitulem Monstrum nejen v Praze, ale přesouvají se taky na sever Moravy, do ostravského Trojhalí na Karolíně. Tento luxusní objekt v industriálním stylu k rocku a zvlášť metalu patří. Bohužel pro fanoušky, v tuto dobu není jednoduché takovou budovu vytopit na příjemnou teplotu.

S Dymytry poprvé Megaherz

Fanoušky ale přece jen hned zkraje aspoň trochu zahřála německá parta Megaherz. Zpěv v rodném německém jazyce byl příjemným zpestřením, angličtinu slýcháme od zahraničních partiček často. Jejich směs rocku, metalu a hlavně industrialu se špetkou elektroniky nebyla vůbec nudná. V hale sice nebylo mnoho lidí, kteří již někdy navštívili jejich koncert, ale YouTube zřejmě docela pomohl. Fans se chytli a pařili od začátku.

Megaherz bývají někdy označováni jako variace na Rammstein, není to však příliš přesné – s touto kapelou mají společné nejspíš jen to, že pocházejí ze stejné země. Kdo ostravský koncert propásl, neměl by si je nechat ujít v srpnu na Rock of Sadská.

Dymytry na podiu

Po krátké přestavbě mohla na pódium konečně nakráčet „Monstra“ samotná – Dymytry. Průřez patnáctiletím Dymytry fanoušci jistě ocenili, protože zazněly všechny známé hity kapely. Ke slovu se dostali hráči na nástroje v sólových výstupech – Miloš Meier na bubny, Gorgy na kytaru a Artur na basu.

Koncert nešetřil také velkolepou výpravou – světelný park a pyrotechnické efekty, jak to známe od velkých zahraničních kapel. Kapelník Dymo pak zaperlil svým pohybovým nadáním, když třikrát za sebou vystřihl svou klasickou „hvězdu“.

Poslední songy

Závěr koncertu obstaraly dva fanouškovsky velmi vděčné momenty – Žít svůj sen v akustické podobě, kdy na pódiu sedí kromě zpěváka Prothea jen Dymo se španělkou, a první známější píseň v historii kapely – Strážná věž. Tak zase někdy v kotli, třeba hned na jarním turné, které tato kapela rozjíždí od března.

Text: Aleš DZON Steffek, Sylva Kaplanová

Foto: Aleš DZON Steffek

Napsat komentář