Brazilská dámská jízda v thrashmetalovém hávu dorazí do Masters of Rock Café

Není zrovna každodenní realitou, že člověk narazí na metalovou kapelu obsazenou výlučně něžným pohlavím. Ale když už se příležitost naskytne, často se nestačíme divit, jak do toho dámy dokážou šlápnout. Nejinak je tomu u brazilské Nervosy, která sice vznikla teprve před devíti lety, ale svým řízným thrashmetalem, který má mnohdy sklon spíše k deathu, si tyto tři dámy získaly mnoho příznivců po celém světě.

Navíc je třeba dodat, že na jejich kráse lze jen oči nechat. Fernanda Lira (baskytara), Prika Amaral (kytara) i Luana Dametto (bicí) jsou především velmi skromné a veselé, na pódiu se ale mění v nezastavitelné stroje a Fernandy growling by dokázal probudit i mrtvé z hrobů.

Koncerty a alba

Už dva roky po svých začátcích, tedy v roce 2012, měly na kontě úctyhodný počet koncertů s takovými velikány jako Exodus, Grave, Samael nebo Artillery. Tím se dostávaly do širokého povědomí mnoha ostatních skupin i fanoušků. V témže roce byl podepsán kontrakt se společností Napalm Records a krátce na to vydaly první demo s názvem Time of Death, které zahrnovalo tři songy. Plnohodnotné album Victim of Yourself se zrodilo dva roky nato, a s krátkými odstupy ho následovaly Agony (2016) a Downfall of Mankind (2018). Píseň Kill the Silence z tohoto alba byla doprovázena i videoklipem.

 

Loni byla Nervosa k vidění ve Vizovicích

Při turné se u nás zastavují poměrně často. Loni na Masters of Rock jim byl přidělen brzký hrací čas. I přesto se ale mnoho rockerů dokázalo vzepřít ranní kocovině i únavě po jiných aktivitách, a už v 11 dopoledne byla před Ronnie James Dio Stage velmi hustě zaplněná plocha. Nejinak tomu bylo i na Brutal Assaultu rok předtím. A tentokrát nás přijíždí rozdrtit do zlínského Masters of Rock Café v pátek 19. dubna. Jako support si s sebou berou německé thrashmetalisty Rezet, kteří letos patnáctým rokem obráží všemožné metalové události.

Vstupenky jsou tradičně ke koupi na webu mastersofrock.cz.

Text: Mates Šimek

Foto: Honza Švanda

 

Napsat komentář