The Eskies & Heľeniné oči vystoupí v Brně

Směsice folku, gypsy jazzu a námořních písní, to vše vás bude čekat v brněnském Eleven Clubu, kde zahraje irská partička The Eskies. Vystoupí v rámci turné k albu And Don’t Spare The Horses, které vyšlo v roce 2017. Spolu s ní se Brnu 7. dubna 2019 představí také prešovská kapela Heľeniné oči.

Poprvé v České republice

The Eskies absolvovali na čtyřicet festivalů v pěti zemích, objevili se třeba na Glastonbury a to přímo na hlavní stage. Jejich koncerty jsou pověstné energií. Jsou možná takovou malou senzací, údajně jejich muzika dokáže roztančit i mrtvolu. Jejich hudba je spíše o temnější stránce, tedy řeší trápení, rebelii, konflikty, zradu, strach, zlobu, ale třeba i lásku.

 

V Brně zazní prešovčina

Druhá kapela jsou Heľeniné oči z Prešova. Ta vznikla v roce 1999, a proto slaví dvacet let na hudební scéně. Kapela kombinuje prvky metalu, ska, reggae, folku nebo rocku. Jejich hudba je zkrátka svá, nelze jí bezpečně identifikovat do jedné kategorie. Na svém kontě mají čtyři studiová alba, přičemž poslední je rovnou dvojalbum s názvem Vajco.

 

Eskalace energie

Jejich hudba je živá a koncerty překypují láskou k muzice, a hlavně nepopsatelnou energií, kterou je nutno zažít na vlastní kůži. Na Slovensku odehráli spoustu festivalů i klubových koncertů, pomaličku si prosazují svou cestu do České republiky, Polska a dalších zemí.

The Eskies & Heľeniné oči vystoupí už 7. dubna 2019 v Eleven clubu v Brně. Přijďte se podívat na směsici rocku, ska, reggae, folku, gypsy jazzu a hlavně na obrovskou energii, kterou oplývají obě kapely!

Text: Zuzana Žáková, foto: archiv kapely, Jano Štovka

Napsat komentář