Nervosa a Rezet: Masters of Rock Café dunělo thrash metalem

Dvojice relativně mladých kapel byla tento pátek k vidění ve zlínském kulturním stánku Masters of Rock Café. Němečtí thrashmetalisté Rezet se zde pomyslně utkali s brazilskou Nervosou.

Rezet: přišli, rozsekali, odešli

Jako první se představili Rezet. Lidove řečeno „téměř bez keců“ se šlo od jednoho songu ke druhému, a ze všeho nejvíc ohromovala neskutečně rychlost obou kytaristů Rickyho Wagnera a Heika Musuifa. Ze začátku byl v klubu tak nějak klid, jak většina návštěvníků teprve přicházela, ale první circle pit na sebe nenechal dlouho čekat. Rezet prostě přišli, nasypali do nás parádní salvu řízného německého thrash metalu a pomalu se odebrali do zákulisí.

Nová deska Downfall of Mankind live

Hned nato se pomalu začalo na pódiu formovat brazilské dámské trio Nervosa. Především mužská část obecenstva ihned tasila telefony, když se Fernanda, Prika i Luana vypořádávaly s místní technikou a výbavou (nutno podotknout, že v případě všech tří je opravdu na co se dívat). Poté sál potemněl, spustilo se intro a hned prvním songem Horrordome nám bylo dáno na vědomí nové album Downfall of Mankind, které vyšlo v loňském roce a převážná část setlistu sestávala především z této desky.

Nervosa: pozor, když tasí drápky

U vokálu převládala basistka Fernanda Lira, která si to opravdu užívala. Její „nasraný“ výraz a řvavý growl by dokázal sebevětšího tvrďáka vyvést z míry. Taktéž jsme se přesvědčili o její ohebnosti, když se při rytmických sekcích krásně nakrucovala. Příjemný byl i pohled na kytaristku Priku Amaral. Ale pozor, není to žádná sladká kočička: když se pustila do growlu, byla to opravdu palba. Luana Dametto naproti tomu za bicími působila spíše soustředěně, a co si budeme povídat, thrash metal s jedním kopákem není něco, co se vidí jen tak.

Nekonečný mosh

Krom nového alba nesměly chybět nejznámější songy jako Death, Masked Betrayer či poslední tematická Into Moshpit, která charakterizovala celý průběh koncertu: uprostřed sálu se vytvořil nekonečný mosh. Jediné, co by se tomuto večeru dalo vytknout, je brzký konec (cca 22:30). Určitě by se zde našlo místo ještě aspoň jednu thrashovou kapelu. Nic to ale neubralo na brutalitě a intenzitě, kterou se obě tyto kapely prezentovaly. Příště jdeme zas!

Text: Mates Šimek

Foto: Veronika Špundová

Napsat komentář