Rockové Velikonoce na Výravě: Zářili Dymytry, kotel bublal při Krucipüsku či Trautenberku

Velikonoční nedělní večer tráví každý po svém. Někteří v kruhu svých nejbližších, někteří na nějaké té velikonoční zábavě. Jedna taková tradiční velikonoční rocková akce se koná každý rok v Králíkách u Nového Bydžova. Letos byla však zcela netradičně přesunuta na Výravu.

Přesun akce fanoušky zaskočil, ukázal se být ale plusem

Pár dní před akcí pořadatelé oznámili změnu místa konání Rockových Velikonoc a vše přesunuli na Výravu. Zprvu byli fanoušci překvapení a trochu zaskočení, neboť Letní parket Výrava je prostorem venkovním. Ale rozhodnutí pořadatelů se nakonec ukázalo jako správné, ať už z důvodu místa nebo lepšího zajištění jídla a pití – na to je Výrava skvělá. Někde se uvádělo asi 3000 lidí, ale nezaznamenali jsme větší fronty – všeho bylo dost. Přesto se dají chápat výtky některých návštěvníků, kteří měli zajištěné ubytování v okolí Králík, počítali s odvozem nebo se obávali nízkých večerních teplot při venkovní akci. Za nás ale byla tato změna rozhodně dobrým krokem. Počasí bylo nádherné, až pozdě v noci teplota klesala. Bunda, dobrá muzika a nějaké to poskakování pod pódiem nás ale zahřály.

Komunál zařadil staré hity, Krucipüsk měl narvaný kotel

Už od půl druhé byl areál v podstatě plný, jen občas pak ještě přicházeli opozdilci, kteří nemohli přijet dříve. Nedělní program načal Komunál. Atmosféra byla parádní, Lubošovi to náramně zpívá a kapela hraje jako znovuzrozená. Kapela trochu pozměnila playlist – opět slyšíme letité hity jako Holčička, Tulák a král, Bílej květ, Propast, ale nechybí ani poslední novinka – Zapalte nás, tentokrát věnovaná Vláďovi Šafránkovi.

Dále pokračoval Alkehol, který předvedl tradiční show s dýmy a plameny. Zahráli hity jako Na slamníku, Už se to smaží a peče, Nonstop a mnoho dalších.

Větší nálož tvrdší muziky doručil Krucipüsk a zaslouženě měl narvaný kotel. Nemohly chybět skladby jako Druide, Láska je kurva či tematicky protikladná Sine Amore Nihil (Bez lásky není nic). Jako hudební podporu si Krucipüsk na poslední tři skladby přivedl na pódium dechovou sekci (viz foto).

Harlej vzpomínal na Vláďu Šafránka, Dymytry největšími hvězdami večera

Harlej už je na našich festivalech klasikou. Kapela odehrála osvědčený set s hity Kapitán Morgan, Zfetovanej či Svařák. Na památku Vláďovi Šafránkovi zahráli akusticky Odcházím. Při Svařáku nás jako obvykle bavili nafukovací panáci.

Dymytry? Tak to byl asi největší tahák večera, pod pódiem měli naprosto našlapáno. Kapela jezdí s celou svou show, při které je na co se dívat, mají nové masky a hraje jim to náramně. Opět zazněly hity jako Barikády, Jsem nadšenej, Pot a krev, které zpíval celý areál. Telefony se rozsvítily při akustické Žít svůj sen. Parádní vystoupení jako vždy.

Trautenberk nechali fanoušky řádit

Trautenberk už mají taky spoustu fanoušků. V kotli bylo neustále plno a vypuklo pravé pogo při skladbách Stomatometal, Dej pozor na satana, Kus Aničky, Hajnej, a tempo nepolevilo po celou dobu. I přes nastupující chladno se všichni jak na pódiu, tak pod ním náležitě zpotili. Zasloužený aplaus sklidil zasahující zdravotník při zásahu, kdy jeden z účastníků omdlel. Vše ale naštěstí dobře dopadlo. Pro ty, co vydrželi až do konce a není jim cizí i drsnější humor, zahrála v pozdních hodinách ještě Morčata na útěku.

Zde je na místě pochválit také práci všech techniků a zvukařů – vše probíhalo rychle a bez jakéhokoli zdržení. Co tedy říct závěrem? Opravdu parádní akce, kdo nebyl, může litovat.

Text: Zdeněk Dlouhý

Foto: Irena Dlouhá

Napsat komentář