Hollywood Undead v Praze: Masky, rap rock a kytarista z publika

V druhé polovině dubna se Prahou prohnala kytarovo-rapová smršť. Americká rap rocková skupina Hollywood Undead již poněkolikáté přijela potěšit naše fanoušky, tentokrát do Tipsport areny Praha. Kapela, která dovedně mísí dva zdánlivě nesmísitelné žánry, splnila očekávání svých početných českých příznivců.

John Wolfhooker měli tah na branku

Jako předkapela byli vybráni John Wolfhooker. A dlužno dodat, že to byla výborná volba. Česko-slovenská partička se zahraničně znějícím názvem je žánrově velmi podobná očekávaným hvězdám a většinu fanoušků nadchla. Celkově mělo jejich vystoupení pořádný tah na branku.

Nejvíce strhující show Hollywood Undead u nás

Před koncertem avizovali pořadatelé, že se bude jednat o největší, nejvíce strhující show kapely, jakou u nás kdy předvedla. A Hollywood Undead jejich slovům skutečně dostáli. Tipsport arena tleskala energické, nadupané koncertní show, která bavila diváky nejen na zcela zaplněné ploše, ale i na tribunách. A tam stejně také nikdo nezůstal sedět na sedačce.

Masky, circle pity a „Praha“

Na začátek koncertu přišli členové Hollywood Undead ve svých typických maskách, ty pak ale po třech písních letěly dolů, jak tomu na jejich koncertech bývá. Již v první části koncertu se začaly tvořit circle pity v publiku. To nazýval zpěvák Charlie Scene Prahou, čímž byl učiněn klasický sympatický pokus zahraničních muzikantů o nějaké to české slovo.

Setlist tvořil průřez tvorbou

Hollywood Undead jsou z hlediska setlistu spíše konzervativní. Ale zdá se, že to nikomu z přítomných fanoušků nevadilo. Nejvíce písní pocházelo z alb V (California Dreaming, Whatever It Takes, Bad Moon) a American Tragedy (Comin‘ In Hot, Levitate), ale došlo na skladby ze všech pěti desek, které kapela dosud vydala. Zazněly tak například písně Day of the Dead, War Child, Another Way Out, či v přídavku Everywhere I Go z debutového alba Swan Songs.

Kytarista z publika a bubeník „zpívající“ Bon Jovi

Koncerty Hollywood Undead, to není jen energická muzika, ale i zábava. Ani Praha nepřišla o oblíbený moment, kdy se kapela ptá po nějakém „opravdu dobrém kytaristovi“ v publiku. Toho našli i v Tipsport areně, načež ho pozvali k sobě na pódium, aby si s nimi zahrál Comin‘ in Hot. Další zábavný moment kapela zařadila, když dozněl velmi oblíbený song Bulletbubeníka Matta Oloffsona kapela přiměla „zazpívat“ na playback jeden z nejslavnějších hitů Bon Jovi – Livin‘ on a Prayer.

Hollywood Undead u nás koncertovali již poněkolikáté a zřejmě se k nám rádi vracejí. Čeští fanoušci to umějí s povděkem ocenit, jak prokázali i tentokrát. Budeme se tedy těšit na příště – a budeme doufat, že to nebude dlouho trvat,

Text a foto: Kateřina Hejčová

Napsat komentář