10. výročí Gothoomu láká na pořádně našláplý line-up

Co se metalových festivalů týče, máme u nás opravdu široký výběr. Naši východní sousedé též disponují pěkným arzenálem. Jedním z vyčnívajících je Gothoom Open Air, kde se setkáváme především s black metalem, death metalem, thrash metalem a podobnými žánry. A jelikož je letos 10. ročník, je line-up pořádně vyšperkovaný.

Pohoda na Revišťském podzámčie

Festival trvá tři dny (čtvrtek až sobota) a areál se nachází v Revišťském podzámčie pod zalesněným kopcem, na kterém se tyčí hrad Reviště, ke kterému se dá pohodlně dojít po asfaltové cestě. Co se rozlehlosti týče, je to tak akorát, všechno přehledné a rozhodně se tu neztratíte. Pódium je přímo uprostřed, před ním je několik řad laviček, z nichž některé jsou chráněny před deštěm velkými deštníky. Stánky s občerstvením a merchandise mají svou vlastní sekci. Hned za vchodem je restaurace s rozlehlým venkovním sezením. Areál se nachází nedaleko řeky za městem Žarnovice, takže rozhodně nehrozí, že by pány a dámy v černém někdo hnal za „rušení nočního klidu“, znáte to. Stanovat a parkovat lze přímo u areálu, takže pokud si najdete dobré místo, můžete z pohodlí vašeho bydlení přímo sledovat to, co se zrovna odehrává na pódiu. Místní personál je velmi příjemný a ochranka nic moc nehrotí.

Black metalový čtvrtek

Tradicí bývá black metalový čtvrtek – po stránce black metalu tady máme opravdu vystaráno. Přijedou třeba kultovní Dark Funeral ze švédského Stockholmu nebo rakouští neznabozi Belphegor, z Polska dorazí blackened death metaloví Hate (příští rok slaví 30 let). Můžeme se těšit na thrash metalové brazilské ďáblice Nervosa, které měly nedávno koncert ve zlínském Masters of Rock Café. Nekompromisní symphonic death metal z Itálie přivezou Fleshgod Apocalypse, hard corový masakr do nás naperou španělští Vendetta F.M.

Videopozvánka na letošní ročník

 

Pořadatel festivalu přiveze i svou kapelu

Významné metalové zastoupení můžeme očekávat i z končin našich a našich bratrů. Představí se například ponuré doom metalové komando Doomas (jejichž frontman Peter Beťko je hlavním strůjcem tohoto festivalu a dělá toho pro místní metalovou scénu opravdu mnoho) nebo jejich pagan black metaloví krajané Ramchat, kteří zde měli hrát loni, bohužel počasí bylo silně proti (mocný vítr a bouře neumožnily odehrát koncert několika kapelám). Podobná smůla potkala i českou death metalovou legendu Tortharry, kteří sem též vážili dlouhou cestu, a proto je tu letos máme znovu. Doufejme, že jim již nic nezabrání předvést nám, zač je toho metal.

Lístky je záhodno pořídit si včas

Mezi další velmi známé představitele death metalové scény zde ještě musíme zmínit i švédské Necrophobic nebo jejich krajany Vomitory. Celkově se můžeme těšit na více než 40 kapel a to v malebném prostředí slovenské krajiny. Vstupenky rychle ubývají a festivalová sezóna brzy bude v plném proudu, takže pokud se vám líbí atmosféra podobně laděných akcí, tady se rozhodně nudit nebudete a za tu cestu to opravdu stojí!

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda

Tady se můžete podívat, jak probíhal loňský ročník

 

Napsat komentář