Sabaton se nadechuje k další velké ofenzivě: Deska a klip Great War i turné se zastávkou v Praze

O Sabatonu jsme u nás v poslední době slyšeli zejména v souvislosti s oslavami Dne svobody v Plzni. Nyní kapela vydává desku a klip Great War. To je ovšem pouze začátek nové impozantní etapy. Již nyní oznámila kapela turné po Evropě, v rámci nějž se zastaví příští rok v lednu i u nás.

Kapela válečníků

Nejnovější opus Sabatonu Great War – zní velkolepě, symfonicky, prostě jak jsme od této kapely zvyklí. Sabaton sázejí na to, co jim jde – velké melodie, nabušená muzika, sbory, texty ze slavných dějin. Tentokrát se zaměřili na téma první světové války.
Dějiny, bitvy a válka jsou pro ně zásadními tématy, kterých se drží při veškeré své tvorbě. Někdo může namítat, že je to jednotvárné?, fanoušci však Sabaton milují. Svědčí o tom vysoká návštěvnost všude tam, kde se severská kapela s česko-švédským frontmanem objeví. A nejinak je tomu i u nás, kam přijeli poměrně nedávno společně s Plzeňáky slavit Den svobody. I k tomu se vracejí záběry z nejnovějšího videoklipu Great War.

Český sbor se Sabatonem

Sbor, který se Sabatonem zpívá a který figuruje v novém klipu k písni Great War, je český. Jedná se o mužskou část Českého akademického sboru z Brna, který vede sbormistr MgA. Michal Vajda. Sabaton tito pěvci doprovodili na koncertě na Slavnostech svobody v Plzni, ale například i na festivalech Knotfest Meets Hellfest a Hellfest ve Francii či na festivalu Graspop Metal Meeting taktéž ve Francii.

Spousta práce, ale výsledek je impozantní

Video Great War ukazuje, kolik práce je potřeba, než se taková obří produkce, jakou Sabaton má, vůbec postaví na nohy. Výsledek je ale impozantní – bombasticky prezentovaná muzika, velké nasazení všech členů kapely, artilerie ohňů na pódiu. To vše také v klipu vidíme Někdo může namítnout, že dává přednost raději skromnější prezentaci, v kotli pod pódiem je ale takto pojatý koncert zajisté zážitkem.

 

V lednu v Praze spolu s Apocalyptikou a Amaranthe

Sabaton podpoří desku evropským turné, během kterého si najde čas i na zastávku v O2 areně – 26. ledna 2020. A tentokrát půjde o hvězdně obsazený koncert. Speciálním hostem bude finská violoncello-metalová parta Apocalyptica, která Česko miluje a Češi milují ji. Proto se sem pánové tak často a rádi vracejí. Jako support se představí Amaranthe, kteří jsou zajímavým úkazem na evropské metalové scéně. Kombinují zdánlivě nezkombinovatelné – metal s popem a rapem. A ještě ke všemu jim to dobře zní.

 

Pozor, ať vám lístky nevyprodají před nosem

Pořádající Pragokoncert zveřejnil, že předprodej vstupenek bude zahájen v pátek 5. července v 10:00 hodin. Vzhledem k fanouškovské oblibě Sabatonu i Apocalyptiky si tentokrát dejte opravdu pozor, ať si lístky zajistíte včas. Že bude koncert vyprodán, se totiž už teď můžeme vsadit.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Magda Šotolová

 

Napsat komentář