Rousfest: GATE Crasher pořádali, Doga bavila, Zputnik rozpohyboval publikum

S vědomím, že tentokrát to budeme mít, co by kamenem dohodil, jsme se v polovině června vydali do Rousínova u Brna na festival, který nese název podle místa svého konání – Rousfest. Festival je menší příjemnou akcí, která každoročně skládá svůj line-up z rocku, punku i metalu.

Doga cení do publika lasery

Člověk míní, Pánbůh a stav D1 mění, takže jsme oproti původnímu plánu prošvihli první čtyři kapely. Dorazili jsme až na Komunál, který má i na Moravě, stejně jako na festivalech blíže své východočeské domovině, mohutnou podporu. Po nich následovalo vystoupení Rootu…kdo na ně chodí už moc let, si musel přijít na své. BigBoss absolvuje koncerty ve svém věku 66 let již vsedě, přesto ho však neopouští charisma, které dělá tuhle kapelu tím, čím je. Doga nově od letošní sezóny cení do publika zuby, pardon, lasery, ale i jinak zaujme kromě úderné rockové muziky svou show se spoustou bláznivých rekvizit. Frontmana Izziho navíc fanynky milují, takže jen co se charismatický vlasatý blonďák s ostře řezanými rysy objeví na pódiu, úspěch je zaručen.

GATE Crasher a Dark Gamballe: trochu jiný rock

GATE Crasher jsou zřejmě na vrcholu své dosavadní kariéry, což předvedli i na Rousfestu. Tahle muzika je zase trochu jiná než přímočarý rock, který slyšíme od hodně „festivalových“ kapel, zároveň ale baví dvacetileté i ty, jejichž věk je dvojnásobný. Totéž by se dalo říct o následujících Dark Gamballe, kteří hrají pochopitelně zase o trochu jinak, ale v podstatě o nich platí, že na ně chodí mladší i starší rockeři a jejich tvorba není jen „hej, hej, pivo, pivo“.

Zputnik spolehlivě probral přítomné

Na závěr celého festu, již v pozdních hodinách, to na pódiu rozpálili Zputnik. Jistě, pokročilý čas přiměl některé již odjet domů, ale ty, co vydrželi, tahle muzika spolehlivě probrala. Frontmanka Aneta je totiž úplně neskutečná, co se řádění na pódiu týče, a i když některým pravověrným rockerům a metalistům možná punk úplně nejde pod vousy, tady museli přinejmenším uznat, že to kapele obrovsky šlape a umí udělat skvělou show.

Díky a příští rok zase

Závěrem bychom chtěli poděkovat organizátorům festivalu, tedy i pánům z GATE Crasher. Ačkoli Rousfest patří v celorepublikovém měřítku spíše k menším akcím tohoto typu, bylo vše propracované a klapalo na jedničku. Díky a příští rok zase pod pódiem!

Text: Petr Dio, Sylva Kaplanová, foto: Petr Dio

Author

Napsat komentář