Alkehol a Doga ovládli Hořepník: Na pódiu řádil i Lukáš Pavlásek

Další festivalovou stanicí reportérů Rocksoundu byl již známý letní parket v Hořepníku, kde za čtvrtečního večera předvedly kapely Alkehol a Doga opět úžasnou show. Zejména ti, kdo mají rádi nekomplikovaný, ale náležitě rázný rock, si tentokrát opravdu přišli na své.

Alkehol byl posílen o Lukáše Pavláska

Jen co odbila 21. hodina, nastoupila na pódium čtyřčlenná úderka Alkehol. Kapela zahájila svůj koncertní setlist písní s názvem Hospoda, načež okamžitě rozvášnila dav. Následovaly další skladby jako například: Lejboy či Život je krátkej. Před písní Spalovač chlastu přišel na pódium mistr komiků Lukáš Pavlásek, který nám vtipně popisoval natáčení videoklipu k dané skladbě. Kapela zahrála první tóny písně, přičemž se Lukáš Pavlásek chopil mikrofonu a začal zpívat s kapelou. Tím dav rozvášnil ještě více.

Následovaly osvědčené fláky jako Anděl strážnej, Nonstop, Pijeme s láskou, Rockeři. Při skladbě s názvem Pivo dělá hezká těla opět nastoupil Lukáš Pavlásek, který přišel na jeviště do půl těla vysvlečený a řádil s kapelou. Další skladbu Nechte vlajky vlát si celý dav zazpíval s kapelou. Po skladbě Zmaštěnej se kapela začala pomalu loučit, ale diváci si vyžádali její návrat. Došlo tedy ještě na písně Na slamníku a Buráky. Poté už se kapela pro dnešek definitivně loučila s diváky za bujarého jásotu.

Doga střídá masky a rekvizity

Po krátké pauze nastoupila kapela Doga za doprovodu laserové show a ihned se pustila do hraní svých největších hitů. Mezi ně patří Nejsi nevinná, Když chlapi tančí, Holky v rozkvětu či Hoď si to. Frontman kapely Izzi se v průběhu koncertu zeptal: ,,Kdo je tady tak trochu divnej?“ Celý dav zvedl ruce a zakřičel ,,já“, ale z úst frontmana zaznělo: ,,Jenže já jsem tady nejdivnější.“ A tím začala skladba Jsem trochu divnej.

Jak je tomu u Dogy zvykem, celou show provázely světelné, ohňové a dýmové efekty. Při skladbě Detox si kapela nasadila plynové masky, při písni Bílej sníh začala z pódia létat ilustrativní bílá pěna. Opravdu jí bylo dost, až jí diváci byli doslova pokrytí. Při skladbě Poletuju rozhazovali technici Dogy toaletní papír pro potřeby davu. Doga překvapila stále ještě relativně novou skladbou Fabrika Rock ‚n‘ Rollu, přičemž měla kapela na hlavách svářečské kukly. Skalní fanoušci ale samozřejmě již věděli. Obě kapely tedy předvedly skvělou show. Tento večer se tu nikdo nenudil.

Text a foto: Petr Klepetko

Author

Napsat komentář