Čeřínek fest na Vysočině: Pohádka o Jurdovi z Divokého Billa bude trochu rocková, popová, folková i punková

Líbila se vám loni na Rocksoundu pohádka o Jurdovi z kapely Divokej Bill, který zorganizoval festival Čeřínek přímo u sebe doma, u domečku na Vysočině uprostřed lesa? Tak se po roce přijeďte do té pohádky vrátit. Ona totiž fakt existuje!

Kouzelná brána do pohádky se otvírá 19. července na Vysočině

Festival Čeřínek je festivalem vskutku pro celou rodinu. A kde že je ta kouzelná brána do pohádky a kdy se otevírá? Jurdova chaloupka i festivalový areál se nacházejí v obci Hutě-Cejle a vchod do čarovného světa se otevře 19. července. A kdybyste pátrali, kde vzal festival své poetické jméno, vězte, že důvod je tak vysoký, že o něj chtě nechtě musíte zakopnout. Čeřínek se jmenuje i vrch u Jihlavy, jedno z nejvyšších míst celé Vysočiny.

Zvěřinec od Škwora po Žlutého psa

Na festivalu si přijdou na své všichni, od těch nejmenších až po dříve narozené. Dvanáctý ročník nabídne na dvou pódiích koncerty zhruba dvanácti kapel žánru rocku, popu, folku, a dokonce i trochu punku říznutého keltskou energií. Zahrají a zazpívají pro vaše potěšení ŠkworRybičky 48, UDG, Žlutý pes, Ivan Mládek, Pipes&Pints, Kurtizány z 25. avenue, Medvěd 009, Hakmak, Pop-Porn či Filtr.

Čeřínek je i divadlo

Čeřínek sází každoročně také na bohatý doprovodný program. Ten nabízí divadelní představení (hrané i loutkové divadlo), řemeslné dílny a další zábavné vyžití. Neváhejte vzít s sebou děti – ty do 10 let to mají dokonce zdarma.

Kterak se na Čeřínku o sebe postarati

Že jsou vaši koně po dlouhé cestě na Vysočinu unavení? Z Jihlavy jezdí každou půlhodinu kyvadlová autobusová doprava. A že nevíte, kam složit hlavu? Plechové koně zaparkujete a stan rozložíte poblíž areálu, a to zdarma. A abyste měli co jíst a pít, to se organizátoři festivalu také náležitě zajistili. A pokud budete stanovat na louce u Jurdy, kde je nocleh zdarma, nabídnou vám ráno i báječnou snídani. Děkujeme Jurdovi a jeho ženě Kateřině, kteří festival připravují, a budeme se těšit na viděnou! Vstupenky zakoupíte v síti Ticketstream.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Radim Hromádko

Pro vaši představu jak takový Čeřínek fest probíhá, se podívejte na video z ročníku 2017.

 

Napsat komentář