Létofest v Olomouci měl v zásobě i něco pro rockery: potěšili Wanastowi Vjecy, pobavila Doga

Putovní festival Létofest se o prvním srpnovém víkendu zastavil v Olomouci. Plocha u známého obchodního komplexu Šantovka se tak stala centrem dobré zábavy s hudbou různých žánrů. I pro rockery se v line-upu ledacos našlo, a právě na to jsme se podívali podrobněji.

Horkýže Slíže: naši bratia také občas přispějí do programu

Létofest je festival, jenž vybírá do svého line-upu aktuální interprety, kteří přitahují široké publikum. Hostí především české kapely, pár interpretů přijíždí občas i ze sousedního Slovenska. Základ programu tvoří současné hvězdy populární hudby jako UDG, Vypsaná fixa či právě ze Slovenska příchozí Horkýže Slíže. Ti si pro své příznivce vždycky připraví hity říznuté punkem, ale zároveň také spoustu legrace díky svým bláznivým, vtipným textům.

Wanastowi Vjecy: kapela s „divným“ názvem opět táhne

Pak jsou tu ale kapely, které v line-upu festivalů vídáme méně často, a o to více jejich přítomnost potěší. Wanastowi Vjecy slavili velký úspěch v 90. letech, kdy mluvili z duše tehdejší zhruba šestnáctileté generaci, která prožívala první lásky i první špatné životní zkušenosti. Později o nich nebylo příliš slyšet, ale před několika lety se vzedmuli ke comebacku. A dlužno dodat, že úspěšnému. Ačkoli mají o dvacet let životních zkušeností víc, daří se jim oslovovat věkově šířeji rozvrstvené publikum, přičemž na ně stále nezapomněli jejich tehdejší fanoušci. Kromě charismatického frontmana Roberta Kodyma zmíníme přinejmenším bubeníka Štěpána Smetáčka, který je velmi originálním muzikantským zjevem na české scéně a nedávno mimo jiné slavil úspěch jako člen projektu Zemětřesení.

Tady se můžete kouknout na sestřih pátečního dění na Létofestu v Olomouci z dílny TV Šantovka

 

Bez rekvizit by to nebyl koncert Dogy

Naopak velmi často vídáme ve festivalovém line-upu Dogu, její show ale baví i poněkolikáté. Umělý sníh, toaletní papír, infuzní stojan s elixírem všech rockerů – „zelenou“, podprsenky od fanynek – bez toho všeho by to nebyl koncert Dogy. A mimochodem, frontman Roman „Izzi“ Izaiáš je i po padesátce pohledný a charismatický chlap.

Létofest: uvolněný a pro všechny

Olomoucký Létofest dostál svému názvu. Byl uvolněný, opravdu pro všechny věkové kategorie a fanoušky různých žánrů. Přestože za oba dny dvakrát sprchlo, návštěvníci neodcházeli a dokázali si užívat koncerty svých oblíbenců naplno. Tak kam se podíváme příště? Létofest pokračuje na různých místech republiky až do konce září.

Text: Sylva Kaplanová, Milan Papežík

Foto: Milan Papežík

Napsat komentář