Létofest v Ostravě: Když jsou popoví fans příjemně překvapení rockovou muzikou

Létofest 2019

Putovní festival Létofest zavítal o víkendu do Ostravy do areálu Dolních Vítkovic. Opět přinesl „tak akorát namíchaný“ mix popu, rocku, mladé muziky i vystoupení legend. Pojďme se nyní podívat na rockovou složku Létofestu trochu netradičně očima těch, kdo navštěvují častěji vystoupení skupin popovějších žánrů a některé rockové kapely teprve spíše objevují.

Pražský výběr: legendy, které mají charisma

Pražský výběr, jakkoli není typickou festivalovou kapelou, zapadl do konceptu Létofestu překvapivě dobře a jeho vystoupení si užili i ti, kteří na jeho koncerty běžně nechodí. Zajisté k tomu přispěl i fakt, jaké osobnosti má ve svém středu, především Michal Pavlíček je opravdovou legendou české hudby. Na pódiu působí civilně, přesto má nemalé charisma. Michael Kocáb se nezapomínal vyjadřovat k politickým tématům, ale hlavní byla samozřejmě muzika. Zazněly písně, které znají opět i ti, kteří nejsou pravověrnými fanoušky – Pražákům, těm je tu hej či Snaživec. Pod pódiem se samozřejmě ale také sešli jejich věrní fanoušci, kteří s nimi zpívali úplně každou píseň. Hostem vystoupení byla herečka Iva Pazderková.

Doga si dala záležet

Podobně se líbila Doga, ač představuje zcela jinou podobu rocku. Každopádně zaujala pódiovým ztvárněním své muziky. Scéna, efekty, rekvizity, všechno vlastní, přímočará muzika, blbnutí, legrace – a na konci koncertu Izziho klasika, vystrčený zadek. Doze patří palec nahoru za přístup – i na festivalu s hodinovým hracím časem si dají záležet, jako kdyby to byl samostatný koncert, a přivezou s sebou plnohodnotnou show.

Divokej Bill: plus je, že všichni hrají live na své nástroje

U Divokýho Billa každý zná pár písní, které proslavila rádia, a málokdy se najde někdo, komu by se těchto pár skladeb nelíbilo. Vyzdvihnout je třeba fakt, že naživo je tahle kapela prostě dobrá. Navíc všichni poctivě hrají live na své různorodé nástroje, což se zvláště v dnešní době počítačových samplů cení. Zvuk houslí působí příjemně, a to i přesto, že styl Divokého Billa se nebrání rockovým vlivům. Horší už bylo, že se pod pódiem i okolo motalo docela dost „společensky unavených“ jedinců, ale s tím se na festivalu asi musí v pozdějších hodinách počítat.

Večerní program spláchl v Ostravě déšť

Návštěvu vystoupení Wanastowých vjecý nám zhatil déšť, jež se spustil z velkého horka, které panovalo po celý den. Ani to nám ovšem nemohlo pokazit příjemný pocit z kulturního zážitku, který si rádi příští rok zopakujeme.

Text: Zuzana Žáková, Sylva Kaplanová

Napsat komentář