The Rasmus se vynořují ze stínů, berou na turné českou předkapelu

The Rasmus

Patnáct let od vydání desky Dead Letters se kapela The Rasmus rozhodla oslavit výročním turné. To začalo poslední zářijový den v Hamburku a mezi devatenácti koncerty je i zastávka v České republice.

Finové ruku v ruce s Čechy

The Rasmus se řadí k nejúspěšnějším finským kapelám. Parta kolem zpěváka Lauriho Ylönena se přiřítí do Prahy 24. října, kde si podmaní Velký sál Lucerny. Zajisté zazní nejznámější písně celé jejich kariéry. Ještě před zahájením turné navíc vydali remake svého pravděpodobně největšího hitu In The Shadows, o který se postaral belgický DJ a producent Lost Frequencies. Příznivci si budou moci pořídit i nově vydanou verzi jejich nejprodávanějšího alba Dead Letters. Jako předskokani po Evropě se každý večer představí čeští Eddie Stoilow hrající příjemný pop rock.

 

The Rasmus: žádní nováčci na scéně

The Rasmus dnes netřeba dlouze představovat. Fungují od roku 1994, kdy zakladatelé chodili ještě na střední školu. Do podvědomí fanoušků se dostali díky deskám Dead Letters či Hide From The Sun, ze kterých vzešly velké hityFirst Day Of My Life či No Fear. Na kontě mají dnes celkem devět studiových alb a několik singlů. Rádi navíc spolupracují i s jinými interprety. Za zmínku určitě stojí například bývalá zpěvačka Nightwish, Anette Olzon, která si s The Rasmus střihla duet October & April v roce 2008. Svůj temný alternativní rock tedy obhajují už nějaký ten pátek. Jak sám zpěvák Lauri podotknul, nejlépe ho fanouškům hrají živě. V minulosti se ukázali na společném pódiu s Red Hot Chilli Peppers, Garbage a dalšími interprety. Kapela je známá také tím, že od svých počátků hrají téměř v identické sestavě jako na začátku, což se různým hudebním uskupením ne vždy podaří.

Brána do ráje a vstupenky

Jak to tedy The Rasmus v současné době šlape naživo, se máte možnost přesvědčit právě na pražském koncertě. Dveře do ráje se oficiálně otevírají v 18.30 hod., kdy budete moci sestoupit do Velkého sálu Lucerna. Lístky je možné pořídit si přes předprodejní portál Ticketmaster či na prodejních místech Ticketmaster za cenu 990 Kč.

Text: Šárka Vlachová, foto: Facebookový profil kapely

Napsat komentář