Velká událost pro Komunál: pražská Lucerna se blíží vyprodání

Komunál, David Hlaváček

Vznik rockové kapely Komunál se datuje do roku 1992. V té době určitě nikdo netušil, že po 27 letech bude mít kapela vlastní koncert ve Velkém sále pražské Lucerny o kapacitě 2500 lidí. Koncert se nyní blíží vyprodání.

Nová deska, DVD a merch

Tento koncert bude spojen se křtem již třináctého řadového alba Naše věc a každý návštěvník si jako dárek odnese DVD natočené na této akci. Takto je to aspoň uvedeno na vstupenkách. Můžeme tedy předpokládat, že v budoucnu by dokončené DVD mohlo být vydáváno v merch stánku oproti vstupence z Lucerny. K albu byla také vytvořena nová trička Naše věc.

Dva singly a klipy už známe

K novému CD byly již vydány dva singly: Zapalte nás a Poslední kulka. K oběma byly natočeny i klipy, tentokrát se spoluúčastí fanoušků. Ve videu Zapalte nás zpívá i Jan „Protheus“ Macků z Dymytry a klip je věnován Vláďovi Šafránkovi, který bohužel zemřel dříve, než mohlo být video dokončeno.

 

Komunál je tajemný, přijďte se přesvědčit sami

Co dále na této oslavě zazní? Kdo bude křtít nové CD? Kdo všechno bude hostem tohoto svátku pro kapelu i fanoušky? Ohledně těchto otázek je Komunál zatím tajemný jako hrad v Karpatech a odpovědi na ně neznají ani ti nejvěrnější fanoušci. Přijďte se tedy sami přesvědčit 22. března 2020 do Velkého sálu Lucerny.

Po Lucerně bude turné

Na tento vrchol dosavadní hudební dráhy Komunálu navazuje jarní tour čítající deset koncertů. Jako host byla přizvána kapela Enola Gay.

Termíny turné:

22. 3. Lucerna Praha

27. 3. Melodka Brno

28. 3. Stará střelnice, Hranice

03. 4. Sadovu Karlových Varů

04. 4. KD Ústí nad Orlicí

09. 4. Divadlo Pod Čarou, Písek

11. 4. KD Čistá u Mladé Boleslavi

18. 4. Mrákov

17. 4. KD Hronovická, Pardubice

24. 4. Medůza, Most

02. 5. Letní areál Třtěnice

Text: Libor Fischer, foto: Honza Švanda

Author