Arawn, Algaes a Endless Drain předvedli destrukci metalem

Endless Drain

Během ledna si hodně kapel dělá volno. Ovšem hlad po koncertech ze strany fans je tu stále. A mezi těmi, kdo nezahálejí, jsou i thrash -deathoví Endless Drain z Tábora, pražská symphonic-metalová dvojice Algaes nebo mostecká thrash-hardcorová mašina Arawn.

Turné probíhá, čtyři štace zbývají

Tito tři výše zmínění jedou v současné době krátké turné s názvem Metal Destruction Tour, jenž má ještě několik zastávek před sebou. Místo Endless Drain se na dvou štacích představí metaloví Archeonic z Mohelnice a na jedné i metalcoreová mlátička The Revolt z Pelhřimova. My jsme se byli podívat v pardubickém klubu RC Ponorka, jak to těmto třem relativně mladým kapelám šlape.

Thrashoví Arawn jako první kapela večera

Arawn vznikli na zbytcích kapely Final Pain, celé uskupení si velmi rychle sedlo a před dvěma lety tato čtveřice nahrála své debutové album s názvem Zrození. Veškerá tvorba je tedy zdobená českými texty, které doprovází nekompromisní thrash metalový zvuk s prvky hardcoru. Po hudební stránce skvěle propracovaná záležitost. Na tomto krátkém turné převzali roli první kapely večera, a i přes relativně menší účast ze strany fanoušků to zvládli bravurně. Svůj set začali songem Zákon džungle a o tečku za jejich vystoupením se postarali ve formě skladby ZNP (zařadit – nekecat – poslouchat). Již první tóny přilákaly většinu přítomných k pódiu a frontman s kytaristou se též několikrát vydali mezi ně.

Cello do metalu patří, a to neplatí zdaleka jen pro Apocalypticu

Algaes nepatří zrovna mezi běžné metalové kapely, jaké vídáme „každodenně“. Sestávají se ze dvou členů, kteří si berou do parády violoncello a bicí. Nicméně již při prvních tónech je jasné, že si bohatě vystačí, a výsledkem je nevšední symfonická metalová podívaná, s častými změnami rychlosti tempa. Rozhodně se nejedná o něco, co by bylo, jak se říká, „na jedno brdo“. K některým skladbám byly též natočeny povedené videoklipy, jmenovitě kupříkladu Plášť z nočního ticha, Nezapomeň zemřít nebo Temné zrcadlo. Veškerá tvorba je instrumentální a na poslech velmi příjemná.

Endless Drain chystají druhé studiové album

Endless Drain se začali formovat před dvěma lety v jihočeském Táboře a minulý rok soustředili veškeré své kvality do debutového alba, jenž nese název War of My Hate. Výsledkem je devět řízných thrashových skladeb, které místy inklinují i k deathovým pasážím. Při pátečním večeru v Pardubicích vystoupili na samotném závěru a téměř celý svůj první albový počin přehráli. Došlo i na singl Neverending, který bude součástí druhého alba, na němž Endless Drain začínají pracovat. Před pódiem to i přes menší účast celkem žilo, a pokud se bude tato čtveřice držet v nastoleném trendu, má jistojistě velký potenciál do budoucna.

My fanoušci můžeme přispět k tomu, aby nové kapely prorazily

Co se týče účasti, byla relativně řídká, ale přesto se tento metalový večer dá považovat za povedený. Je dobře, že poslední dobou vznikají další a další kapely hrající tvrdší odnože metalu, které spolu se svými vzory a zkušenějšími kolegy drží tento žánr při životě. A k tomu, aby prorazily, můžeme výraznou měrou přispět i my, fanoušci. Protože, co si budeme povídat, každý musel nějak začít a nějak se odrazit.

Metal Destruction Tour – zbývající termíny

7.2.2020 – Praha: Fatal Music Club (ENDLESS DRAIN, THE REVOLT, ALGAES)

8.2.2020 – České Budějovice: Hudební Klub K2 (ENDLESS DRAIN, THE REVOLT, ALGAES)

14.2.2020 – Brno: Eleven Club (ARAWN, ENDLESS DRAIN, ALGAES)

15.2.2020 – Karlovy Vary: Klub Máčko (ARAWN, ENDLESS DRAIN, ALGAES)

21.2.2020 – Beroun: Rock Club Prdel (ARAWN, THE REVOLT, ALGAES)

22.2.2020 – Hradec Králové: Továrna (ARAWN, ARCHEONIC, ALGAES)

Text: Mates Šimek, foto: Kateřina Hájková