1st Choice a Flattus oslavili v Rock Café dvojité výročí

Flattus, Praha 2020

V pražském Rock Café se v úterý 18. 2. 2020 sešli příznivci kapel 1st Choice a Flattus. Kapely uspořádaly společné vystoupení u příležitosti výročí 18 let od prvního koncertu 1st Choice a 15 let CD Flattus (2005).

Osmnáct let koncertování se podepsalo na výborné sehranosti

Kvartetu 1st Choice to šlapalo a hned od začátku se sál Rock Café plnil fanoušky. Kapela tam nasázela pěkně svižně 13 songů. Jako první zazněla Squirt z nejnovější desky River (2017). Z tohoto alba jsme slyšeli ještě songy Flowers a mírně melancholičtější River Lodge. Kapela pochopitelně sáhla i do starších pecek z desek Online (2008) a Sweet Illusion (2003). Publikum se postupně roztančilo a zpěvák Hubert Kořínek ke konci neváhal seskočit mezi pařící fans. Hubert, Johnnie, Mrazík a Cubass ukázali, že se osmnáct let koncertování „podepsalo“ na výborné sehranosti této rockové party.

 

Zdroj: Youtube.com

Kapele Flattus hostovali na pódiu bývalí členové

Flattus měli o něco delší set než 1stChoice. Hned první písní Sorry mám se rád z alba Selfie (2016) dostali fanoušky do varu. Kapela si u příležitosti tohoto koncertu pozvala na pódium dva bývalé členy jako hosty. Nejdříve se asi ve čtvrtině koncertu na pódiu objevil bývalý basák Dan Matulík, který s Flattus v Rock Café odehrál čtyři písničky. Aby současný basák Adam Sázavský nezahálel, rozšířil v tu chvíli čtyřlístek na kvintet a odehrál tyto čtyři věci na druhou kytaru.
Po hostujícím Danovi přišel na řadu bývalý kytarista Vladimír Jáchym. Zpěvák Jirka Hašek se také chopil akustické kytary a odehrál na ni silnou pomalou píseň Odraz tváře z alba V přítmí (2010). Závěr večera patřil poté ještě třem svižným, o něco starším věcem.
Jirka, Tomáš, Adam a Kuba ukázali velkou radost ze společné hry a osobně bych byl rád, kdyby hráli svůj crossover-rock ještě hodně dlouho.

Text, foto a video: Tomáš Hromada