Německá legenda i švédské mládí: Metalfest průběžně přidává kapely

Follow the Cipher, Linda Grahn

Metalfest (5.-7. 6. 2020) přiváží každý rok plejádu současných hvězd tvrdé muziky i stálic, které si získaly přízeň fans již před lety. Nejnověji oznámila účast německá legenda Rage a těšit se budeme i na mladé, energické a barevné Follow the Cipher.

Rage: doufáme, že opět uslyšíme novou tvorbu

Rage si po léta drží vysokou úroveň své metalové tvorby a neúnavně koncertují, kam se jen podíváš. V únoru je někteří z nás mohli vidět v pražském klubu Nová Chmelnice, to ale nebylo pro letošní rok všechno. Agentura Pragokoncert oznámila na začátku března, že Rage zažijeme letos ještě jednou – obohatí již takhle nadupaný line-up plzeňského Metalfestu. Zajisté i tam zahrají něco z nového alba Wings of Rage.

Follow the Cipher: Tady se zase bude řádit!

Follow the Cipher jsou naproti tomu skupina složená z mladších hudebníků, jimž vévodí nepřehlédnutelná rudovlasá frontmanka Linda Grahn. Stačí si jen vzpomenout na jejich loňské vystoupení na „sesterském“ festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, spoustu energie a červenostříbrnou záplavu konfet. Follow the Cipher Českou republiku milují a české publikum miluje Follow the Cipher. Tady se zase bude řádit!

V zákulisí jsou to velmi příjemní lidé

Obě kapely jsou i lidsky velmi sympatické, jak jsme měli v minulosti možnost zjistit při rozhovorech a na tiskových konferencích. Follow the Cipher jsou veselí, bezprostřední a zábavní, stejně jako na pódiu. A členové Rage nejsou vůbec nafoukaní na svůj úspěch, naopak si váží toho, že měli to štěstí, že se některé jejich skladby mohly zařadit mezi metalovou klasiku.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda

Author