Další odložená turné: Kvůli opatřením posouvají metalové hvězdy své koncerty na rok 2022

Arch Enemy, Alissa White-Gluz / foto: Honza Švanda

Ačkoliv se zdá, že se u nás v posledních měsících postupně vrací kulturní život zpět na pódia, přicházejí z tábora několika kapel smutné zprávy. Opatření v některých zemích si bohužel vybírají další svou daň a turné se odkládají. A kterých hudebních celků se tyto zprávy týkají?

Arch Enemy a Behemoth

Dva představitelé tvrdší odnože metalu si naplánovali šňůru na tento podzim. Společné turné The European Siege mělo vést napříč Evropou s přibližně třiceti zastávkami a mělo odstartovat už koncem září v irském Dublinu. Odkládá se o celý rok, a to včetně pražského koncertu, jenž se měl uskutečnit v říjnu tohoto roku. Výhodou však je, že nové termíny jsou ze strany kapel již potvrzeny. Pražský koncert těchto dvou velikánů se uskuteční 15. října 2022 v Tipsport aréně v doprovodu kapel Carcass a Unto Others. Obě hlavní kapely navíc na příští rok chystají nová alba, takže se zajisté budeme moci těšit i na novou tvorbu.

Powerwolf

Přeložení turné se nevyhnulo ani německé stálici Powerwolf. Němečtí „vlkodlaci“ se tu měli s novinkou Call of the Wild taktéž ukázat na podzim v Tipsport aréně v Praze. Koncert je přesunut na nový termín, a to 13. listopadu 2022. Společně s nimi se tu ukáží hosté Dragonforce a Warkings.

Tarja

Finská zpěvačka Tarja to také nemá jednoduché s vystupováním. Bývalý hlas Nightwish odkládá své podzimní turné již podruhé. Aktuální album In The Raw Tarja živě předvede svým fanouškům na dvou místech v republice. Nové termíny jsou 28. října 2022 pro Pardubice a 29. října 2022 pro Brno. Tarju do Česka doprovodí kapely Abakas a Serpetyne. Všechny uvedené koncerty pořádá agentura Pragokoncert.

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda