The Legends Rock Fest slaví mimořádně nadupaným programem deset let existence

Trautenberk a fans / foto: Honza Švanda
The Legends Rock Fest v Hořicích dospěl k desetiletému výročí konání. Tomu odpovídá i program, který svými tipy pomáhali sestavit fanoušci. Najdeme v něm nebývalé množství velmi populárních, ale také originálních kapel.

Jubileum

Před více než deseti lety snil pořadatel Zdeněk Lhota sen o vlastním rockovém festivalu. Tenkrát při prvním, silně propršeném ročníku se možná nezdálo, že se The Legends Rock Fest stane zavedenou a oblíbenou součástí české festivalové mapy. Pořadatelský tým však vytrval – a nyní slaví zasloužených a krásných deset let existence této prima akce, která vždy o třetím červencovém víkendu spojí rockery, metalisty a další příznivce tvrdších tónů z celé republiky. The Legends Rock Fest každoročně přiváží na hořické pódium ty, kteří si za dlouhá léta své existence vydobyli přívlastek legenda či přinejmenším mají dodnes velmi početné publikum, ale objevuje také mladé a zajímavé kapely, o kterých v budoucnu nejspíš ještě hodně uslyšíme.

Areál Zahrada: ovocné stromy, stín a koncertní pódium

Festival se bude již druhým rokem konat v novém Areálu Zahrada. Ten je výsledkem dvouleté usilovné práce pořadatelů a jejich přátel: z neobdělávané, zarostlé ovocné zahrady se podařilo vybudovat kulturní areál, který je k dispozici pro mnohé další akce v Hořicích (Loučení s létem, Čarodějáles, různé jednodenní ci odpolední akce pro celou rodinu). Prostorný areál si zachoval ráz ovocné zahrady, kde se ve stínu stromů můžete i posadit a vychutnat si pivo či jiné občerstvení, zároveň poskytuje dostatek místa pro pódium, koncertní plochu i stánky, které k festivalům jednoduše patří. Poloha v městské části Libonice, dobrá dostupnost z vlakového i autobusového nádraží a řada blízkých kempů jsou přidanou hodnotou.

Tipy od fanoušků, stálice i mladší a originální kapely

Jubilejní 10. ročník má ještě jednu zajímavost: program pomáhali sestavit sami fanoušci. Pořadatelé si nechali posílat tipy, koho letos pozvat, a sestava je nesmírně silná. V pátek budou mít pravděpodobně největší kotel stálice Traktor, Doga a Komunál, trochu z jiného hudebního soudku přijedou také Blitz Union, kteří se svým mixem rocku a elektroniky sklízeli potlesk na Malém, velkém festu 2020. Alternativně-rockové fanoušky potěší Hand Grenade, úspěch v posledních letech zaznamenávají i symfonic metaloví Anacreon a pomocí projektu Monster Meeting se do povědomí diváků letos dostali Panoptiko se svou teatrální show.
Sobota pak přivítá oblíbené kapely navrátivší se po několika letech – Dymytry a Škwor, a také největší legendu celého ročníku: Aleš Brichta Project. Mnoho fanoušků si jistě najde cestu pod pódium i při koncertě Trautenberku, pozvolna a poctivě se rozšiřuje také základna příznivců Forrest Jump. Nejen ve východočeském regionu je stále oblíbenější kapela Alžběta. Rockovo-crossoveroví Sklap přijedou z Děčína a žánrový výlet do glam rocku představí Hairy Groupies z Jihlavy.

Lístky již v prodeji, od ledna budou jednodenní

Celofestivalové dvoudenní vstupenky budou k dispozici do konce kalendářního roku, od 1. ledna 2022 pak už jen jednodenní (libovolně kombinovatelné. Nejvíce se ale vyplatí tradiční sety pro dva (vstupenka, tričko, zdarma samolepka). Vše pořídíte na stránkách thelegendsrockfest.cz v sekci Obchod. Na oficiálním webu také najdete veškeré další informace, které budou průběžně doplňovány.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda