Turné Debustrolu okupovalo brněnskou Melodku

Kolinss, Debustrol / foto: Honza Švanda

První únorový pátek v Brně patřil mladoboleslavským thrashovým legendám Debustrol. V naprosto neskutečném tempu proběhl metalový večírek, který si my všichni přítomní budeme ještě dlouho pamatovat.

Fans Debustrolu jsou věrní

Kapela se nezalekla současné situace a hraje stále dál, což fanoušci umějí ocenit. V zaplněném klubu se sešel úctyhodný počet fanoušků, kteří s netrpělivostí čekali na pódiovou invazi této legendy. Logo kapely zdobilo hruď většiny z nich.

Jedenáct muničních beden a sto dvacet projektilů

Třicet šest let je už řádná dávka muziky, kterou nám tito thrasheři po celou dobu nabízejí. Ve svém armádním skladu mají jedenáct pomyslných muničních beden s více jak 120 ostrými projektily toho nejrychlejšího a nejtěžšího kalibru. Po tříměsíční pauze se opět rozjela válečná mašinérie a v kotli pod pódiem si dav mohl zařvat texty oblíbených výstřelů jako Údolí Hádu, Antikrist, Vyznání smrti a jiné z historického dema. V další kulometné dávce zazněly střely jako Svět co zatočí s tebou, Vyhlazení, Umučená, Zakuklenci, Nasrat vám všem, Masoterian, Válka nebo Vraždící kov.

Chystá se nová thrashová palba

Debustrol od loňského roku připravují novou válečnou vřavu a na podzim vypustili dva skvělé klipy jako ochutnávku drtivého protiútoku. Skladby Všichni chcípnou a Totalitní řád zařadila kapela do playlistu, a za sebe musím říct, že slyšet je živě je totální massakrr. Onslaughterovo přímočaré dobývání pod vlajkou Debustrolu je vraždící, Kolinssovy texty jsou úderné, drtící a neberou si servítky před nikým a ničím. A Herr Miler hrne vše před sebou jako tank za podpory basové artilerie Zeda.

Ještě šestkrát

Nassrrat tour 2022 ještě chystá šest útoků na naše hlasivky, krční páteře a pogující hnáty. Kdo se chcete bavit, poslechnout si skvělou muziku a zapařit, sledujte facebookové stránky kapely pro další termíny.

Text: Petr Šváb, foto: Honza Švanda