Kreyson Memorial má klip Boj za svobodu: Pro ty, kdo berou slovo svoboda vážně

Kreyson Memorial: Petr Dio/poskytnuto Kreyson Memorial

Kapela Kreyson Memorial vydává singl nazvaný Boj za svobodu. K písni byl také natočen patřičně úderný videoklip, který zároveň představuje nového bubeníka.

Jen blázen, když vládne, ovládá zem…

V současné době, kdy pojem svoboda zaznívá častěji a zvučněji než dříve, kdy se mnoho z nás nad svobodou a její mírou zamýšlí více než jindy, přichází Kreyson Memorial s novou skladbou Boj za svobodu. „Jen blázen, když vládne, ovládá zem, a zrádce ho chválí, když přijde k nám sem,“ zpívá v ní frontman Petr Dolének. „Je věnována všem, kteří berou slovo svoboda vážně,“ vzkazuje kytarista Kreyson Memorialu Daniel Krob. Chce se dodat, že člověk by ho brát vážně měl: poselství písně platí v každé době a otázka svobody je v každé době aktuální; neměla by se stávat vyprázdněným pojmem, jinak se může snadno stát, že o ni lidé přijdou. Kapela má svou základnu v západních Čechách, a tomu také odpovídá, že kapela natáčela v plzeňském studiu Gallerysound.

Natáčení za speciálních okolností

Klip se natáčel za speciálních okolností – na svatbě. Kapela při této příležitosti odehrála pro svatební hosty soukromý koncert včetně nové skladby. Jednu píseň si na pódiu zazpívali společně dokonce i novomanželé. Některé detaily se pak dotáčely později na pódiu za divadelní oponou v nočních hodinách.

Nový bubeník

V klipu se představuje také nový bubeník Kreysonu Memorial Vlastimil Bronec. Ten je nejmladším členem současné sestavy a pochází také ze západních Čech jako oba kytaristé Daniel Krob a Radek „Reddy“ Kroc.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Petr Dio/poskytnuto Kreyson Memorial , Video: YouTube.com

Author