Rockové Velikonoce na Barče ve velmi silném obsazení: Aleš Brichta Project, Kryptor, Limetal, Miloš Dodo Doležal

Aleš Brichta / foto: Honza Švanda

Každoroční koncertní mejdan Aleše Brichty, odkládaný kvůli koronavirové situaci, se konečně uskuteční. Rockové Velikonoce na Barče se odehrají 14. 4. 2022 ve velmi silném obsazení kapel.

Barča je kultovním pojmem

Aleš Brichta pořádá každoročně v prosinci Rockové Vánoce na Barče. Legendární Kulturní dům Barikádníků na Saratovské ulici v Praze, jednoduše Barča, byl v 80. letech centrem nově se formujícího českého metalu, a tak není divu, že se k němu celá generace té doby dodnes odkazuje – jak muzikanti, tak fanoušci. Jelikož v roce 2020 bylo konání kulturních akcí zakázáno kvůli koronaviru a během celého loňského roku také nebyla příhodná situace ze stejných důvodů, koná se tato akce letos, a to v podobě Rockových Velikonoc.

Jedna legenda vedle druhé

Akce mívá podobu vystoupení více kapel. Letos je jejich soupiska složená z opravdu výrazných jmen: Aleš Brichta Project, Kryptor, Limetall a Miloš Dodo Doležal. Dnes již pětatřicetiletá metalová legenda Kryptor zažívala na Barče slavné a šťastné chvíle, a tak se sem po letech vrací. Kořeny Limetallu sahají díky některým členům také do metalu 80. let, ale kapela si za poslední léta řekla o pozornost vlastní hardrockovou tvorbou. Miloš Dodo Doležal zahraje skladby z celé své dlouholeté kariéry i z nového úspěšného alba 1986-1991 Revisited Vitacit Part 1. Aleš Brichta Project bude svým vystoupením koncert tradičně uzavírat. Fanoušci mohou očekávat nejznámější hity jeho sólové dráhy, která se začala psát v 90. letech, ale určitě dojde i na slavné skladby, které duněly Barčou už před více než třiceti roky.

V Panské jsou lístky o stovku levnější

Všechny dříve zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Kdo ještě lístek nemá, zakoupí ho v prodejní síti Ticketportal nebo přímo v sídle managementu v Panské 10, Praha 1, kde je jen za 400 Kč.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda