Fleshgood Apocalypse u nás: divoký death metal prohnaný Paganinim, Mozartem i Beethovenem

Fleshgood Apocalypse/poskytnuto agenturou Obscure Promotion
Fleshgood Apocalypse přijíždějí k nám s poslední deskou Veleno, která posunula hranice extremity symfonické hudby v metalu zas o kus dál. 24. října se v Praze ve Futuru chystá opravdu zajímavý metalový večírek.

Italští mistři orchestrálního metalu

Tyto italské mistry by možná bylo vhodnější nazývat orchestrálními než symfonickými. Přece jen jejich zvuk není doplněn klasickým klávesovým „fidláním“, ale skutečně plnohodnotnými orchestracemi, které vedle hostujících hudebníků nahrálo smyčcové kvarteto, perkusionista nebo barokní sbor. A hlavně, Fleshgood Apocalypse na Veleno prolnuli mnohem lépe své hudební vize odblokováním předchozího skladatelského procesu a volným proudem inspirací.

Sklizeň tří let potu, revolucí, emocí, výzev

Povedlo se tu zachovat tvrdost a energii death metalu, multibarevný a dynamický zvuk orchestru, ale i spontánnost, což  dodává poslechu uvěřitelnost a lehkost.
Frontman, multiinstrumentalista a mastermind Francesco říká: „To, co uslyšíte, je sklizeň tří let potu, revolucí, intenzivních emocí a extrémních výzev. Pohrdáme kompromisy a nastavujeme laťku výš, ať se děje, co se děje. Každá píseň je jedinečným dílem, doslova živým a dýchajícím.“

Omnium Gatherum objevují neprošlapané cesty

S italskými obdivovateli Bacha, Paganiniho, Mozarta a Beethovena přijedou finští melodici Omnium Gatherum. Pro sextet z Kotky je příznačná intenzivní energie a velmi živelné koncerty. Lídr kapely Markus Vanhala, jinak též člen kapely Insomnium, se totiž se svou partou nebojí šlápnout na plyn nebo použít progresivnější pasáž. Spolu s neotřelými, ale pro Finy opět signifikantními melodiemi tak neopakují vyřčené, ale objevují v melodickém death metalu neprošlapané cesty i se zachováním vlastního rozpoznatelného rukopisu.

Melodičtí i melancholičtí Denigrate

Celé turné budou otevírat Denigrate, druzí Finové v sestavě turné. Jejich hudba je melodická, melancholická, tesknivá, má gotický podtón, ale samozřejmě kouzlí melodie a pohlcující atmosféru.
Vstupenky jsou stále v prodeji na webu pořádající agentury Obscure Promotion, nebo v síti Ticketmaster.

Text a foto: TZ poskytnuto agenturou Obscure Promotion, video: YouTube.com