Uherské Hradiště navštívilo samo peklo – kapela Belphegor

Belphegor/foto: Dagmar Štěně Ježová
V neděli 12. března 2023 se v klubu Mír v Uherském Hradišti uskutečnila nevšední metalová párty. Na programu byla show pěti kapelDepresy, Devils Rage, Hideous Divinity, Kampfar a Belphegor.
Koncert pořádala Metal Feast Agency.

Energie všech kapel spojená v jedno

Celý večer byl naplněn energií a atmosférou, kterou všechny kapely přinesly. Klub praskal ve švech a bohatě navštěvovaný byl i stánek s merchem kapel, kde fanoušci mohli zakoupit trička, placky, samolepky, CD, nášivky, mikiny a další suvenýry.

Tvrdší odnože metalu ze všech koutů Evropy

Zahájení večera patřilo slovenské kapele Depresy, která fanoušky rovnou uvedla do temnější nálady. Následovali švýcarští Devils Rage, kteří přivezli melodický death metal. Pánové z italské skupiny Hideous Divinity předvedli technický/brutální death metal a zpěvák dokonce šel mezi lidi rozpoutat mosh pit. Poté vystoupila kapela Kampfar, která nám předvedla symfonii pagan/black metalu. Tito muzikanti k nám přijeli k nám až ze severu – z Norska.

Belphegor zpracovávají temná témata

Hvězdou večera se však stala rakouská kapela Belphegor, která je jednou z ikon black metalu. Jejich show byla hudebně i vizuálně výrazná a fanoušci si ji užili naplno. Kapela se vyznačuje temnými tématy jako satanismus, rouhačství, perverze a sadomasochismus, což se projevilo v podobě krev, lebek a ohně na pódiu.

Na dobrý koncert je vždycky čas

Celá akce byla skvěle nazvučena a pauzy mezi kapelami byly ideální příležitostí pro návštěvníky, aby si mohli zajít na pivo nebo pokecat s lidmi. Všichni si užili skvělou show, která ukázala, že na dobrý koncert je vždycky čas, i když je neděle a druhý den jde spousta fanoušků do práce.

Text a foto: Dagmar Štěně Ježová