David Koller zavítal do hradecké Petrof Gallery

David Koller/foto: Magda Šotolová

David Koller se v rámci propagace svého nového alba LP XXIII vydal na koncertní turné Českem, šňůru koncertů si naplánoval doslova od Aše až po Jablůnkov. Ve čtvrtek 23. března zavítal spolu s Kollerbandem do Hradce Králové.

Elegantní koncertní prostředí

Stejně jako na mnoha dalších místech tohoto turné se lístky do elegantních prostor Petrof Gallery vyprodaly již několik dní před samotným koncertem. Koncertní sál byl pro vystoupení Davida Kollera upraven k sezení a návštěvníci, čekající na začátek akce, si v přilehlé kavárně vychutnávali víno ze sklenek na vysokých nožkách. Stejně jako novou desku LP XXIII i koncert krátce po devatenácté hodině zahájil song Spokojená. Má potenciál stát se hitem a David Koller ho nedávno opatřil i zajímavým videoklipem. Kdo jste ho ještě neviděl, napravte to a… zaměřte se na deštníky!

Sólové songy okořenily osvědčené hity

Spolu s Davidem Kollerem na pódium nastoupila i jeho kapela Kollerband, ve které působí kytarista Michal Pelant, baskytarista Marek Minárik, bubeník Adam Koller, perkusista Vít Halška a Matěj Belko, který střídá kytaru a syntezátor. Sám David Koller si krom hry na španělskou kytaru několikrát v průběhu koncertu střihl i bubenický part. Na úvodní song kapela navázala písní Recidiva z alba ČeskosLOVEnsko (2015). Počáteční blok Kollerových sólových písní, které byly v pauzách odměňovány potleskem, rozbil megahit Šrouby do hlavy, který, stejně jako později i tři další songy kapely Lucie, posluchači odzpívali spolu s Davidem Kollerem.

Atmosféra koncertu gradovala

Z nové desky se na setlistu objevilo hned šest písní, krom Spokojené ještě Bodlák, My se vám ozveme, Nazí do kaktusů, Vězenkyně a Pouta. Těžká a politická témata, která se v Kollerových textech odráží prakticky celou jeho kariéru, k němu neodmyslitelně patří, stejně tak jako jeho specifické frázování. Píseň Nic není nastálo, opět podporovaná chorály bavícího se publika, ukončila oficiální část koncertu. Po vytleskávací pauze se muzikanti vrátili na pódium, aby publiku na rozloučenou naservírovali tři hity ze zlaté éry Lucie – songy Majolenka a Chci zas v tobě spát zvedly přítomné dámy ze židlí a roztančily je, zatímco my ostatní, méně pohybově nadaní, jsme se spokojili s vokální podporou muzikantů. Vypalovačka Černí andělé pak udělala hezkou tečku za celým hudebním večerem. David Koller po koncertu slíbil autogramiádu a skutečně se po krátké pauze objevil u stánku s merchem, kde se trpělivě podepisoval a fotil s fanoušky. Ti si tak, krom skvělého hudebního zážitku, mohli domů odnést i cenný sběratelský kousek v podobě podepsaného alba.

Zbývající termíny LP XXIII – TOUR 2023

 • 27.03.2023 – Praha Jazz Dock
 • 28.03.2023 – Praha Jazz Dock
 • 29.03.2023 – Praha Jazz Dock
 • 30.03.2023 – Praha Jazz Dock
 • 31.03.2023 – Praha Jazz Dock
 • 04.04.2023 – Chomutov Městské divadlo Chomutov
 • 13.04.2023 – Olomouc Divadlo na Šantovce
 • 14.04.2023 – Vysoké Mýto M-klub
 • 15.04.2023 – Jablunkov Rock café Southock
 • 19.04.2023 – Brno SONO
 • 28.04.2023 – Česká Lípa KD Crystal

Text a foto: Magda Šotolová

Author