Accept ve Zlíně nezapomněli na žádný hit

Accept, Mark Tornillo/foto: Honza Švanda

Poslední lednový den se zlínská hala Datart otřásala pod heavymetalovými tóny německé legendy Accept. Přítomen byl a obrazem i slovem dokumentoval Honza Švanda.

Plný dům

Už při příjezdu k hale bylo patrné, že bude „plný dům“. Přilehlé ulice lemovala parkující auta a fanoušci metalu v hloučcích pomalu mířili ke vchodu do haly. U vstupu se tvořila dlouhá fronta a odbavování fans mohlo být i svižnější. Ale je třeba zmínit, že s blížícím se začátkem se tato procedura zrychlila a hala se začala rychleji zaplňovat.

The Iron Maidens se dostalo nadšeného přijetí

Rozehřátí diváků připadlo na americkou dívčí kapelu The Iron Maidens. Tribute band z Kalifornie hraje songy svého britského vzoru. A musíme poznamenat, že jim to jde opravdu dobře: skladby Iron Maiden, které zazněly, přiměly většinu diváků k neuvěřitelným tanečním kreacím. Na pódiu se objevil také maskot Eddie. Ze sympatických hudebnic čišela radost z vystoupení, rozpálení publika na provozní teplotu se jim opravdu podařilo. Svítící mobily naznačovaly, že si někteří účastníci budou záznamy songů pouštět i doma. Následovala půlhodinová přestávka na přestavbu scény, kterou návštěvníci využili k občerstvení.

Accept: neuvěřitelné tempo a nasazení

Pak už se ozvaly první tóny německé legendy Accept. Začínalo se songem Zombie Apocalypse. Wolf Hoffmann a Mark Tornillo za podpory ostatních spoluhráčů vtrhli na pódium jako uragán. Téměř dvouhodinový koncert kapela odehrála v neuvěřitelném tempu a nasazení. „Accepti“ sypali do diváků pecky jako Princess of the Dawn, Breaker, Fast as a Shark nebo Metal Heart. Jednou z tří písní, které zazněly v přídavku, byl další hit Balls to the Wall. Téměř dvacet skladeb bylo parádní odměnou pro ty, kdo si našli cestu do Zlína a zaplnili hlediště haly Datart.

Text a foto: Honza Švanda