Cocotte Minute vypustili do světa nový song Černý šaty

Z natáčení klipu Cocotte Minute/foto: Tomáš Černý

Cocotte Minute představili svým fanouškům začátkem května nový song s názvem Černý šaty na release party v Rock Café. Tato premiéra se konala v rámci příprav na chystaný triptych Zllá láska, který se plánuje na podzim roku 2023.

Osvědčený autorský tým

Píseň Černý šaty navazuje na úspěch singlu Řeka, jehož videoklip obsadil druhé místo v kategorii videoklipů v prestižní anketě Žebřík za minulý rok. Skladba byla ztvárněna ve videoklipu, na kterém se podíleli samotní fanoušci.

Za tímto songem stojí osvědčená autorská dvojice Zeller (text) a Czendál (hudba). Vznik songu proběhl ve spolupráci s dlouholetým producentem Mikiem Wolfem ve studiu MelonFM v Hostivaři a později i ve vídeňském studiu.

Beze spěchu

„Na první pohled se to nezdá, ale za tímto songem je téměř roční intenzivní práce. Strávili jsme desítky hodin zkoušením a poté nahráváním, produkcí a mixováním ve studiích. Jakub nás také při natáčení moc nehonil. A i když jsme tam ve skutečnosti nebyli příliš často, což je dobře, je to krásný klip,“ říká s nadhledem frontman Zeller.

V kraji Harryho Pottera na temnější notu

Videoklip byl natočen pod vedením režiséra Jakuba Mahdala, který je již dlouhodobě spojen s kapelou jako jejich stálý režisér, kameraman a střihač. V novém klipu se vynořuje ohňové vystoupení Michaely Šafrové z Boomcats, která ztvárňuje osobu jménem Michaela. Exteriérové scény byly natáčeny v Anglii.

„Místo natáčení je úžasné, natáčeli jsme v Anglii, bylo to překvapení na závěr. Míša žije v Manchesteru, takže bylo jasné, že tam budeme točit. Je to místo, kde se natáčel Harry Potter,“ popisuje zákulisí klipu režisér Jakub.

Text: Honza Švanda, foto: Tomáš Černý, video: YouTube.com

Author