The Legends Rock Fest, den první: davy fanoušků a bohatý hudební program

Arakain, Honza Toužimský/foto: Honza Švanda

Dny se pomalu krátí a vítr fouká ze strnišť, a my vám přinášíme ohlédnutí za letošním 11. ročníkem festivalu The Legends Rock Fest. V krásném a útulném areálu Zahrada se opět sešla opravdu početná základna fanoušků především české rockové a metalové scény.

Warm-up party v režii bubeníka Miloše Meiera

Mnozí návštěvníci se do Hořic sjížděli už během čtvrtečního odpoledne, kdy už bylo v blízkosti areálu v provozu několik otevřených stánků. V sedm hodin večer odehrál své mistrné bubenické vystoupení Miloš Meier se svým projektem jednoho muže nazvaným Drumming Syndrome. Zahrál mnoho skladeb především ze svého repertoáru, které doplnil i řadou coververzí známějších songů a všechny přítomné navnadil na pohodovou festivalovou atmosféru.

Vše odstartoval Anacreon, zahrál i Alkehol a Arakain

Páteční program zahájila po druhé hodině odpolední melodic metalová pětice Anacreon. Jejich příjemná hudební produkce s výrazným vokálem zpěvačky Veroniky Krejzové zněla už celkem slušně zaplněným areálem. V jednotlivých pauzách mezi kapelami pak na pódiu probíhaly soutěže například v pití piva a limonády na čas či nafukování balónků. Fanoušci, kteří měli štěstí a postřeh, získali také drobné suvenýry házené z pódia – klíčenky, slaměné klobouky nebo svítící náramky. Početný dav především mladších dívek si poté užil set mladé kapely #ČERNÁ. Vedle medley několika známých rockových skladeb zařadila #ČERNÁ do svého setu i loňský veleúspěšný singl Nad řekou z připravované desky Bojuj nebo uteč. Jako další v pořadí jsme si užili oblíbené Alkehol. Setlist plný veselých písní o popíjení, hospodách a všemožné zábavě rozezpíval a roztančil hustě zaplněné prostory před pódiem; nikomu nevadila ani krátká dešťová přeháňka. Všechny přítomné si poté vzala do parády thrashmetalová kapela Arakain, jež pokračuje ve svém festivalovém tažení a letos otevřela již pátou dekádu své existence. Výzev frontmana Honzy Toužimského k tomu, aby fanoušci podpořili kapelu ve sborovém zpěvu, nebylo potřeba mnoho, a závěrem nemohla přijít žádná jiná skladba než kultovní Apage Satanas.

Po dvou letech přijeli Walda Gang, nemohl chybět Komunál

Na programu dále byli oblíbení Walda Gang se svým repertoárem plným veselých a zpěvných skladeb jako Eldorado, Opičáci, Hudsonské šífy nebo Je tu léto. Do nebe kapela pozdravila zesnulého frontmana Vláďu Šafránka songem Asi se mi stejská. Následoval dvojnásobný vítěz každoroční soutěže o nejlepší kapelu festivalu, Komunál. Stačilo se rozhlédnout kolem sebe – a podle motivů na tričkách bylo na první dobrou poznat, kdo tady má v tu chvíli nejvíce příznivců. Tomu napovídaly i sborově zpívané refrény, které se na výzvu frontmana Luboše nesly areálem. Opět nikomu nevadilo, že část koncertu propršela. Poslední kapelou pátečního dne byli De Bill Heads, se svým repertoárem plným veselých skladeb o zábavě, pití, ženách a strastech každodenního života. S fanoušky se rozloučili svou nejznámější skladbou Dovolená s Elvisem. Mnozí fanoušci chytli v pozdní hodinu druhý dech a po jejich setu by klidně tančili ještě pár hodin.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda