Harlej jedou turné k novému albu Zatím je to dobrý

Harlej/foto: Zdeněk Dlouhý

Po letním koncertování na festivalech a venkovních scénách si Harlej na podzim naplánovali šňůru sálových koncertů. Ale ještě předtím, než sbalili instrumenty a vyrazili na cesty, vypustili muzikanti na konci září do světa novou řadovou desku, která nese název Zatím to je dobrý. A stejný název dostalo i aktuální turné po českých i moravských městech.

Harlej potěšili autogramiádou

Třetí zastávkou turné se v sobotu 21. října staly moravské Drnovice. Už hodinu před otevřením okupovali natěšení fanoušci vchod, aby nezmeškali otevření sálu. Harlej krom samotného koncertu uspořádali taktéž autogramiádu a focení s fanoušky; o oboje byl velký zájem a fronty se zdály nekonečné. Vše se ale stihlo a přesně úderem deváté začal skoro dvouhodinový koncert.

Osvědčené hity i novinky z aktuálního alba

Nabitý sál, který od vyprodání opravdu dělilo už jen pár posledních volných lístků, nadšeně zpíval starší hity i úplné novinky z aktuální desky. Ty zazněly celkem tři: Můžeš mít, Zatím je to dobrý a Tak mi zavolej. Nesměla chybět akusticky zahraná Proměna a hity jako Svařák, Zrzi zrzi, Pověste ho vejš, Strážní andělé a mnoho dalších. Atmosféra celého koncertu byla naprosto dokonalá, celý sál si zpíval spolu s kapelou a některé refrény dokonce nechal Tomáš Hrbáček odzpívat fanoušky samotné. Harlej se po dvou hodinách rozloučili skladbou Optimistická, a na závěr ještě Tonda Rauer dal osobní přídavek s romantickým názvem Rozvíjej se buřtíku. A to už byl opravdový konec vydařeného koncertu.

Text a foto: Zdeněk Dlouhý