Jamaron odehráli v Třebíči koncert s dokonalou atmosférou

Jamaron,Marie Dostálová/foto: Standa Vybíral

V rámci svého 10 let tour vystoupili v Třebíči v sobotu 28. října Jamaron, jako předskokan jim sekundoval sólový zpěvák Václav Vaňura, který si říká Láska.

Osudu navzdory

Venku na obloze se pomalu chystalo divadlo v podobě částečného zatmění měsíce a já se vydal do útrob zrekonstruovaného klubu Béčko U lípy těšíc se na vystoupení pražských Jamaron, které jsem naposledy na živo slyšel před rokem na Mikulovském pivobraní. Tvorbu této kapely, která v sobě má neskutečnou energii a potenciál, bedlivě sleduji na internetu a sociálních sítích a předpovídám jim zářnou budoucnost. Jak už asi všichni vědí, kapelu postihla před nedávnem velká tragédie v podobě úmrtí jejich basáka Filipa Karlíka při nešťastné dopravní nehodě. Bylo mu pouhých 25 let, byl tvůrčím hnacím motorem celého seskupení, a navíc zvukový mistr nahrávacího studia A27 Studio. Zbývající členové kapely právě na jeho počest dokončují toto turné bez basového kytaristy a pouští doprovodně basu z původních nahrávek ještě s Filipem.

Láska na úvod

Co se týče klubu, prostředí bylo příjemné a pozitivní změna byla ve zvětšeném podiu, kde teď muzikanti mají dostatek místa. Bar byl dobře zásoben, pivo teklo proudem a nikde se netvořily žádné velké fronty.

Kolem deváté večerní hodiny nastoupil na pódium Láska, který vystupuje sólově jen se svojí španělkou. Vaška Vaňuru určitě znáte z jeho předchozího působení v kapelách Zakázaný ovoce, hostování ve Walda Gang a hraní v mnoha dalších projektech. Před pódiem už bylo plno i při jeho produkci. Návštěvníci si užili romantické songy a vždy odměnili Lásku bouřlivým potleskem.

Jamaron: povedené vystoupení se skvělou atmosférou

Po přeskupení a delší pauze pak už na podiu zazářili Jamaron v čele s charismatickou zpěvačkou Marií Dostálovou. Atmosféra v publiku byla stoprocentní, a takovou vidím bohužel v poslední době na koncertech čím dál méně. Ovšem zde bylo nad slunce jasné, že Jamaron nemají o akční publikum nouzi. Kapela do lidí napálila ty největší pecky z novinek jako Outsider, Nepatrný ztráty a třeba Jizvy. Neopomněla však ani na starší oblíbené hity jako Zauzlíkovaná klec, Malý Berlín, Generace, Medvídci koušou a plno dalších. Nádherný pohled nastal při skladbě Osudová balada, při které všichni fanoušci zvedli nad hlavu ruce s rozsvícenými mobily.

Koncert byl opravdu povedený, publikum nadšené, a to včetně mojí maličkosti. Už je mi jasné, že minimálně ještě jednu zastávku tohoto turné navštívím.

Text a foto: Standa Vybíral

Author