Refore vypouštějí poslední singl před vydáním desky a chystají v Klobukách křest

Refore/foto: archiv kapely

Valašské kladivo Refore mlátí třetím singlem z chystané desky do hlavičky hřebíku jako smyslů zbavené. Vydání Illusion of Existence už je na spadnutí, a tak zintenzivňuje útok.

Illusion of Existence: pochybnosti o realitě

Nejnovější singl, shodně nazvaný Illusion of Existence, shrnuje kafkovské téma desky pojednávající o našich jistotách a nejistotách, šálení smyslů a pochybnostech o realitě. Konkrétní příběh skladby přibližuje autor textu a zpěvák Fera: „Skladba je o člověku, který prožívá strašlivý příběh. Běží lesem, utíká před něčím nehmatatelným. Bojí se, ale neví, před čím přesně utíká. Má šílený strach, ale není si jistý, jestli je to celé realita nebo je jen ve snu a nic skutečného mu nehrozí. Najednou se objeví v místnosti bez dveří a oken, která se na něj začne stahovat. Probudí se a zjistí, že to celé byl jen sen, ale realita jeho skutečného života je mnohem hrůznější.“

Ve světě iluzí

Téma iluze a reality je leitmotivem celé desky. Každý z nás občas uteče před nepříjemnou realitou do bezpečí slonovinové věže, vytváříme si vlastní svět, do kterého projektujeme své nenaplněné sny. Refore si s tímto tématem a agnostickou myšlenkou nerozpoznatelnosti reality skrze zkreslující smysly pohrávají napříč celou deskou Illusion of Existence. Hlavním poselstvím podle Fery je: „… že každý máme svůj svět iluzí, ale ať jsou sebehorší, je třeba mít se na pozoru, protože realita může být ještě horší.“ Deska vyjde 16. února na CD, fanoušky oblíbeném vinylu, ještě oblíbenější kazetce a samozřejmě na všech digitálních platformách.

Singl Illusion of Existence je poslední ochutnávkou z desky, den po jejím vydání, tedy 17. února, se chystá ve Valašských Klobukách zimní verze festivalu tentokrát pod hlavičkou Thrash nebo Běž. Na festivalu kromě Refore vystoupí Exorcizphobia, Nahum, Faüst, Laid To Waste, 1000Bombs, Libido Challenge, Mörghuul a Deviance.

Text a foto poskytnuty ag. Smile Music Records, video: YouTube.com