Master’s Hammer plánují koncertně se odmlčet, předtím ale rozpoutají dvouhodinové peklo v Brně

Sono Centrum se připravuje na temný večer

Pokud bychom měli vybrat jedinou českou kapelu, která se světově proslavila a mnozí nám ji závidí, nepochybně bychom měli jako první vyslovit Master’s Hammer.

Jejich album „Jílemnický Okultista“ z roku 1991 se nesmazatelně zapsalo do black metalové historie. Současné veličiny tohoto žánru jako polští Behemoth nebo norští Immortal a Darkthrone ho pokládají za první black metalové album a kapelou se inspirují.

A písně právě z tohoto alba i jiných uslyšíme 2. prosince 2018 v brněnském Sono Centrum. Zde mají Master’s Hammer naplánovaný téměř dvouhodinový setlist. Spolu s nimi vystoupí švédští old school black metalisté Nifelheim a domácí death blackoví Bohemyst.

Master’s Hammer má na kontě 6 alba a za sebou letošní světové turné

V roce 1990 jim vyšel debut „Ritual„. Mezi lety 1995 a 2009 kapel přerušila činnost, aby po čtrnácti letech mlčení toto uskupení opět ožilo. Dosud jsme se dočkali dalších pěti desek – „Mantras“ (2009), „Vracejte konve na místo“ (2012), „Vagus Vetus“ (2014), „Formulae“ (2016) a „Fascinator“ (2018).

Letos v létě vyrazili na světové turné s názvem „Fascinatour“ kde mimo jiné navštívili Norsko (zde mnoho lidí dokonce zpívalo texty), Mexiko, Kostariku, Kolumbii nebo Ekvádor. U nás se zastavili na Metalgate Czech Death Festu jako headliner, stejnou úlohu plnili i na loňském Brutal Assaultu, kde se v sestavě objevil baskytarista Vlasta Henych, dlouholetý frontman kapel Törr a Henych 666.

Jediným původním členem je kytarista, zpěvák a skladatel František Štorm. Jeho texty jsou plné geniálního tajemna, zvrhlostí, satiry na společnost, přírody a mnoha dalšího. Dá se říct, že „běžný člověk“ něco takového nedokáže napsat. Mimoto je i skvělý malíř.

Po tomto koncertě se kapela chystá koncertě odmlčet. Proto je tato událost jistě povinností pro všechny opravdové black metal fans.

Švédští Nifelheim

Nifelheim jsou švédská black metalová kapela založená v roce 1990 bratry Erikem a Perem Gustavsonnovými (vystupující pod pseudonymy Tyrant a Hellbutcher). Na kontě mají pět řadových alba, z nichž to nejnovější s názvem „Satanatas“ vyšlo v roce 2014. Dále vydali EP a několik kompilací.

U nás se představili třeba na festivalech Brutal Assault nebo na black metalovém Phantoms of Pilsen. Mezi svými vzory uvádí rovněž Master’s Hammer.

 

Death blackoví Bohemyst

Death blackoví Bohemyst pochází z Volyně, kde se mimo jiné koná black metalový festival „Enter the Eternal Fire“. Svojí existencí navazují na legendární kapelu Avenger, která minulý rok završila 25 let své existence.

Line up:

18:30    Otevření Sona
19:20 – 19:50 BOHEMYST
20:10 – 20:50 NIFELHEIM
21:20 – 23:10 MASTER´S HAMMER

Text: Mates Šimek

Napsat komentář