Slash v Praze představí nové album Living the Dream

Světové hudební magazíny se předhánějí ve vytváření konspiračních teorií o tom, kdy (případně zda vůbec) vydají Guns N‘ Roses své další album. Slash na otázky tohoto typu odpovídá s úsměvem a neurčitě. Nezpochybnitelný je však fakt, že krátce po Silvestru si sbalil nového Gibsona a sbírku plyšových dinosaurů, rozloučil se i se svou smečkou britských modrých koček a spolu s Mylesem Kennedym a The Conspirators (Todd Kerns – basa, vokály, Brent Fitz – bicí a Frank Sidoris – kytara) vyrazil na asijskou část Living the Dream Tour.

 

Slash žije svůj sen

Nad vydáním stejnojmenného, v pořadí již třetího společného alba výše zmíněné pětice visely dlouho otazníky. Po reunionu Guns N‘ Roses v roce 2016 a úspěchu jejich celosvětového Not In This Lifetime Tour netušili ani samotní muzikanti, zda bude mít Slash chuť ve svém sólovém projektu pokračovat.

Když se tedy na úplném konci roku 2017 proslechlo, že nová deska bude a pár měsíců nato se sociálními sítěmi jako lavina prohnaly fotky z nahrávacího studia, fanoušci jásali. Samotné album spatřilo světlo světa v září 2018 a ještě ten samý měsíc ho Slash, Myles Kennedy & The Conspirators představili naživo domácím fanouškům během americké části Living the Dream Tour.

Klip natočili sami fanoušci na mobily při koncertech

Slash vždycky dělal a dělá všechno jinak. V době, kdy většina umělců nese nelibě publikum snímající koncerty svými mobily, Slash předhodil svým fanouškům vlastní mobilní aplikaci a vyzval je ke spolupráci při zdokumentování nejzajímavějších okamžiků amerických vstoupení. Z nejpovedenějších záznamů pak nechal sestříhat oficiální video k písni Mind Your Manners. Konečný výsledek tak potěšil obě strany.

Stejně tak Slash ignoruje nepsaná pravidla, která při sestavování koncertních playlistů doporučují stavět na starých a osvědčených hitech, zatímco novými písněmi šetřit jako šafránem. Na koncertech právě probíhajících v rámci asijské části turné servíruje fanouškům více než polovinu písní z nejnovějšího alba. Přesto, nebo možná právě proto, je asijské turné zatím označováno za nejúspěšnější v historii projektu.

 

Poprvé v O2 Areně

Slashe a jeho smečku přivítáme v Praze za necelé tři týdny, přesně v sobotu 9. února. Po menších sálech z let minulých se tentokrát pokusí naplnit O2 arenu. Na rozdíl od koncertů u našich sousedů, naplánovaných do komornějších prostor a v současné době již vyprodaných, máte stále ještě možnost zakoupit si vstupenku a potěšit se jedinečným rockovým zážitkem.

Text: Magda Šotolová

Foto: Jaromír Zajda Zajíček

Napsat komentář