Rybičkám 48 záleží na životním prostředí: Nestříkají biolit, zato mají klip Biolid

Že už vás irituje, jak se dnes každý druhý snaží být „eko“ a „bio“? Nebo jste naopak sami nadšenci a považujete to za velmi důležité? Tak či tak, v podání Rybiček 48 vás bude tohle téma bavit. Singl a klip Biolid je právě v éteru a zahrál si v něm dokonce i Tomáš Klus.

Muzikanti si ze sebe umějí udělat legraci

Pánové si pro natáčení klipu vybrali město Kutnou Horu a její okolí, a také Farmu naděje, která poskytuje nový domov zvířatům v nouzi. Video opět režíroval Ondřej Soukup.
„V poslední době všichni jedou všechno bio a eko a my si myslíme, že je to správně. To nám, ale nebrání v tom, si z toho udělat srandu“, vypráví zpěvák kapely Kuba Ryba. Do jedné z rolí se jim podařilo obsadit dokonce i Tomáše Kluse, jehož jméno předtím zapletli do textu hned zkraje: „Tomáše si vážíme za jeho názory a je to pro nás člověk s charakterem. Určitou části populace je vnímán jako ‚sluníčkář‘ a ‚dobroser‘, a proto nám přišlo mega vtipný, ho do klipu zapojit. Miluju lidi, kteří si ze sebe dokážou udělat srandu“, dodává závěrem Kuba Ryba.
„Srandy“ je v klipu ostatně spousta. Video hned od první minuty provází silná nadsázka. Pánové se zároveň ale na začátku nerozpakují trochu „píchnout“ do nejrůznějších politických stran a hnutí, jak je jim také vlastní.

 

Téma přírody a zvířat není pro Rybičky 48 nové

Jakkoli si Rybičky 48 v klipu utahují z moderního trendu i sami ze sebe, není pro ně téma pomoci životnímu prostředí a přírodě lacinou pózou. Dlouhodobě se zajímají např. o problematiku psů bez domova, Kuba Ryba již více let podporuje systém dočasné péče („dočasky“) o tato zvířata. Systém funguje tak, že si ochotní lidé vezmou domů pejska bez domova či několik – a pečují o ně do doby, než se podaří najít zvířeti nový domov. Vše obvykle zastřešují spolky dočasné péče po celé republice, které za tímto účelem lidé zakládají.

Stále zamilovaní, stále nešťastné

V létě budou Rybičky 48 také neúnavně koncertovat po všemožných open-air scénách. Zahálet nebudou ani na podzim, kdy se vydají na turné Zamilovaný/Nešťastná 2. To vyvrcholí na narozeninové koncertě v Paláci Lucerna 21. 11. 2019.

Rocková maturita

Po tomto turné si ale dají menší koncertní odmlku. Na rok 2020 totiž připadá oslava plnoletosti kapely – 18 let existence. Příští rok si tedy společně s fanoušky připomenou cestu z malých klubu do vyprodaných hal a na pozici headlinerů nejrůznějších festivalů. A jakou budou mít oslavy podobu? K osmnáctinám přece patří zkouška dospělosti, tedy maturita. Na jaro jsou tedy plánovány čtyři velké halové koncerty, vtipně nazvané Rockové stužkováky, a 28. 11. 2020 bude následovat pomyslná Rocková maturita – velký koncert v pražské O2 areně.

Vstupenky již nyní v prodeji zde: www.ticketportal.cz

Text: Sylva Kaplanová, foto: Rybičky 48

Author

Napsat komentář