Rock of Sadská přiveze české i německé hvězdy

Hämatom

Sadská je město ležící nedaleko Nymburka východně od Prahy. Město je to vskutku pěkné a najdeme v něm mnoho míst, které stojí za vidění. Mezi taková místa můžeme řadit i dnes již tradiční festival Rock of Sadská. Ten se každý rok koná v polovině srpna. Letošní ročník je již šestý a přiveze jak česká, tak německá jména. O tom všem se můžete přesvědčit 16.-17. srpna 2019 na březích jezera Sadská.

Německá metalová invaze

Pozici hlavních hvězd letos zabírají především německé kapely. Mezi ně patří například němečtí Hämatom. Ti se českému publiku představili již loni, kdy doprovázeli kapelu Dymytry na společném maskovaném turné. Letos se u nás ukáží ještě dvakrát. Jednou na festivalu Rock Heart, a podruhé právě v Sadské. Na stejném podiu vystoupí i jejich krajané Megaherz a Stahlmann. Svou účast přislíbili také speed metaloví S.D.I.

Česká klasika

Co se týče české scény, můžeme se těšit na kapely Škwor a Arakain, které zajisté patří mezi stálice rockových akcí. Škwor se v současné době nesou na festivalové vlně. Svědčí i tom i hojná účast jejich fanoušků na akcích a hraní hitů jako je Síla starejch vín, Mý slzy neuvidíš či Sraž nás na kolena. Naopak Arakain jsou čerstvě po vydání novinky Jekyll & Hyde, která vyšla letos v květnu. Ta přinesla nový vítr do plachet celé kapele a představí ji také v Sadské.

Ten, kdo před dvěma lety v Sadské promeškal vystoupení Trautenberk, může svou chybu napravit letos, neboť i svou účast přislíbila tato festivalová stálice z Klatov. Ukáží se i legendární Vitacit v čele s Fany Stehlíkem a Danem Horynou. Program dvoudenního festivalu vyplní Alkehol a Root. Za zmínku stojí zaručeně také Törr, Debustrol, Traktor, Doga či zábavní Walda Gang

Areál festivalu a vstupenky

Areál festivalu se nachází v přírodě, rovnou v blízkosti u jezera Sadská. Své fanoušky poctí stánky s občerstvením a pivem, barem nebo krytým sezením hned naproti pódiu. Přilehlý prostor areálu bude určený pro stanové městečko.

Vstupenky na festival je možné pořídit přes portál Ticketmaster za cenu 880 Kč na oba dny, nebo bude možnost zakoupit je na místě v podobě jednodenních vstupenek.

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda

 

Author

Napsat komentář