Citron točil klip: Nad Vítkovicemi se vznášeli supi a plály plameny

Z natáčení klipu Supi se slétají, Láďa Křížek

Legendární kapela Citron natáčela v troskách vítkovické Aglomerace nový klip ke skladbě Supi se slétají. Nechyběly šlehající plameny, kouřové efekty nebo dokonce živí supové. Režie se opět ujal David Havlena, který má na kontě už mnoho úspěšných videoklipů např. pro Doro, Sebastien nebo Dogy.

Za zrodem nového videoklipu heavymetalové legendy stojí kapelník Radim Pařízek, který o natáčení uvažoval již velmi dlouho. Ke skladbě má totiž osobní vztah. „Pravda je taková, že písnička a její motiv mě napadl na pohřbu našeho bývalého zpěváka Standy Hranického. Proto ji vnímám tak mimořádně“, upřesňuje Radim Pařízek.

Jedinečné filmové kulisy v demolované Aglomeraci

Prostor, ve kterém se celý klip natáčel, v současnosti prochází demolicí a ocelová torza budov nabízí jedinečné filmové kulisy. „Měli jsme jednu z posledních šancí pro natáčení. Brzy nebude po objektech ani památky. Chtěl bych tímto poděkovat i generálnímu řediteli Vítkovice holding Janu Světlíkovi, že nám natáčení umožnil“, doplňuje Radim.

Živý sup

Natáčení ozvláštnil také živý sup bělohlavý, který v několika záběrech trhá maso na kusy. S nápadem obsadit supa přišel režisér klipu David Havlena. „Je to poprvé, co jsem při natáčení pracoval s živým zvířetem. Calimera, tak se sup jmenoval, byl opravdu majestátní, dravý a poslušný. Tedy až na jednu výjimku, kdy Radim bicími supa omylem vyplašil a on se pak vznesl a udělal krásné kolečko nad celou Aglomerací. Byl to úžasný pohled. Nicméně pak se nechal poslušně chytit“, popisuje zážitek David Havlena.

Výsledek uvidíme již na konci září

Krom živých zvířat byly role supů ztvárněny také umělecky, a to v podání dvou mladých hereček. Jejich podobu dotvořila filmová maskérka Jana Hámová. Ta se postarala i o kostým a líčení zpěváka Ládi Křížka. Celý klip se natáčel ve večerních hodinách a spolu se sestavou ohňů a kouřových efektů navozuje temnou až děsivou atmosféru. Na výsledek se můžeme těšit již na konci září.

Text: Ema Moravcová, foto: David Havlena

Author

Napsat komentář