Nový singl kapely Sebastien se dočkal vizuální podoby: pomáhá dětem z dětských domovů

Sebastien a Veronika Kašáková

Před časem jsme vás navnadili na nový singl od kapely Sebastien, teď se konečně dočkal také vizuální podoby. Sebastien se rozhodli pomoci dětem z dětských domovů a písní Nechtěná na jejich problémy upozorňují. Své síly kapela spojila s Veronikou Kašákovou, zakladatelkou Nadačního fondu Veroniky Kašákové (NFVK), která pomáhá najít dětem z dětského domova správnou životní cestu.

Nové písně v češtině

Čtveřice muzikantů od Monster Meeting turné roste směrem vzhůru doslova raketovou rychlostí. Světovou angličtinu vyměnili za svůj rodný jazyk a představili první české singly Labyrint a Tornádo. Následoval singl Nechtěná, která je českou verzí duetu Fight for Love s Yannisem Papadopoulosem z Beast in Black.

Sebastien založí účet pro dárcovské příspěvky

Teď se singl Nechtěná dočkal i vizuální podoby. Jedná se o jejich první videoklip k české skladbě. Kapela se rozhodla pomoci dobré věci nejen hudbou, ale i finančně. Brzy spustí bankovní účet, na který bude vybírat dárcovské příspěvky pro práci fondu. „Společně chceme na téma nechtěných dětí upozornit a přitáhnout k němu větší pozornost,“ vysvětluje záměr kapely zpěvák a kytarista Jiří „George“ Rain.

 

Dnešní materiální doba drtí a křiví lidskou duši

Nechtěná však nemá jen rozměr pomoci společností odstrčeným a nechtěným dětem, ale její význam je mnohem širší. Nezamýšlenou inspirací se stalo kritiky oceňované filmové drama ruského režiséra Andreje Zvjaginceva, Nemilovaní, vyprávějící o rozkladu rodiny. „Text se může klidně vztahovat na ženy, které zažily tvrdé zklamání v lásce nebo jim život uštědřil nespravedlivou lekci a nechal je opuštěné a nechtěné napospas osudu. Skutečné poselství slov je však univerzální. Týká se duše. Dnešní materiální doba drtí a křiví lidskou duši přívalem zbytečných věcí a duši nezbývá mnoho času pro růst. Její pád do hlubin je však zadržován silou vesmíru, která dalece přesahuje nicotné pozemské malichernosti.“

Týká se to nás všech

Veronika Kašáková, zakladatelka Nadačního fondu, se kterou kapela navázala spolupráci, popisuje svoje pocity z natáčení: „Měla jsem husí kůži, protože mě natáčení vrátilo do doby, kdy jsem měla spoustu otazníků v hlavě. Při poslechu písně jsem opět byla holka z děcáku, kterou odložili.“ Veronika je sama odchovankyní dětského domova a později také finalistka České Miss 2014. „Ať před problémem zavíráme oči nebo ne, společnost odložených dětí nás obklopuje a je naší součástí. Měli bychom tedy vytvářet hezký domov sobě i jim,“ dodává k novince Veronika.

Deska Integrity je právě teď na světě

Natáčení videoklipu měl pod taktovkou Marek Dobeš, který je autorem zombie komedie Choking Hazard a spolupracoval na scénáři filmu Kajínek. Singl je samozřejmě součástí nového alba Integrity, které oficiálně vyšlo v pátek 11. 12. 2020 na CD a digitálně. V současné době jsou k dispozici na všech streamovacích platformách tři vydané singly. Nové album Integrity si můžete objednat přes webové stránky kapely Sebastien.

Text: Ema Moravcová, foto: archiv kapely, video: YouTube.com